Lek z miłorzębem japońskim, czyli naturalny sposób na rozwiązanie problemu z pogorszeniem funkcji poznawczych

Wyjątkowe właściwości roślin wykorzystywane są w różnych przypadkach. Nie tylko przy problemach z trawieniem czy zasypianiem, ale i pogorszeniu funkcji poznawczych. Naturalnym sposobem na walkę z osłabieniem pamięci i sprawności umysłowej związanej z wiekiem jest lek Ginkofar. Co znajduje się w jego składzie?

Miłorząb japoński – co to za roślina i jakie cenne związki zawiera?

Miłorząb japoński (łac. Ginkgo biloba) to gatunek drzewa, który należy do rodziny miłorzębowatych. Nazwa sugeruje, że pochodzi z Japonii, ale w rzeczywistości jest inaczej. Miłorząb nazywany jest „japońskim” tylko ze względu na to, że po raz pierwszy trafił do Europy z Japonii. Jednak tak naprawdę jest to drzewo pochodzące z Chin, a nazwa zgodna z systematyką jest zupełnie inna – „miłorząb dwuklapowy”.

Jest to roślina ceniona za właściwości prozdrowotne. Można znaleźć ją m.in. w składzie suplementu diety czy lek na pamięć. Wśród związków, które decydują o szerokim zastosowaniu w medycynie naturalnej, można wymienić:

  • flawonoidy,
  • ginkgolidy,
  • bilobalid.

Jaki lek na pamięć zawiera wyciąg z miłorzębu japońskieo, a tym samym dostarcza do organizmu tak wielu cennych związków?

Ginkofar – produkt leczniczy z miłorzębem japońskim

Jednym z leków na poprawę pamięci, który zawiera wyciąg z miłorzębu japońskiego jest Ginkofar produkowany przez uznaną firmę Biofarm. W jakim celu się go stosuje?

Jest to lek na poprawę pamięci, który może być stosowany w przypadku osłabienia pamięci oraz sprawności umysłowej związanej z wiekiem. Ponadto jest polecany osobom, które chcą poprawić jakość życia w łagodnej demencji.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do jego stosowania? Tak, nie powinny sięgać po niego osoby z nadwrażliwością na substancję czynną (lub którąkolwiek substancję pomocniczą) oraz kobiety w ciąży. Ponadto należy podkreślić, że jest to lek na pamięć wyłącznie dla osób dorosłych. W przypadku pogorszenia zdolności poznawczych u dzieci i młodzieży wskazane jest przyjmowanie preparatów leczniczych stworzonych z myślą o nich.

Zobacz też:  Jak załatwić zasiłek opiekuńczy na osobę starszą: kompleksowy poradnik

Co wchodzi w skład leku Ginkofar firmy Biofarm? Jedna tabletka powlekana zawiera 40 mg suchego wyciągu z Ginkgo biloba L., folium (liść miłorzębu) oraz substancje pomocnicze.

Dawka dobowa to 6 tabletek. Zaleca się, aby przyjmować po 2 tabletki 3 razy dziennie. Lek na pamięć należy stosować przez minimum 8 tygodni. Jeśli w ciągu 3 miesięcy nie nastąpi poprawa lub dojdzie do pogorszenia objawów, zaleca się konsultację z lekarzem. Specjalista pomoże ustalić, czy dalsze przyjmowanie leku jest uzasadnione.

Artykuł promocyjny

Podobne Tematy:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska