Emerytura po zmarłym mężu – jak uzyskać?

Emerytura po zmarłym mężu - jak uzyskać?

Czy żona powinna mieć prawo do dzielenia się emeryturą męża po jego śmierci? Sąd uznał, że nie powinna mieć takiego obowiązku. Emerytura została naliczona, gdy para nie mieszkała razem. Para może jednak zgodzić się na podział renty, jeśli oboje ustalą beneficjenta. Małżonek powinien wiedzieć, jak wyznaczyć osobę uposażoną. W tym artykule omówimy kwestie z tym związane. Omówimy też, co zrobić z emeryturą męża po jego śmierci.

Świadczenia wspólne i dla osób pozostałych przy życiu

Jeśli twój mąż przechodzi na emeryturę i założył emeryturę dla swojej żony, możesz zdecydować, że po jego śmierci będziesz nadal otrzymywać jego świadczenia emerytalne. W większości przypadków możesz zdecydować się na kontynuowanie otrzymywania świadczeń emerytalnych lub wyznaczyć innego beneficjenta. Musisz jednak wypełnić odpowiedni formularz w Funduszu Emerytalnym, jeśli chcesz nadal otrzymywać świadczenia emerytalne. Formularz ten nazywany jest również Formularzem Zgody Współmałżonka.

Zanim złożysz wniosek o przedemerytalną 50% Wspólną Emeryturę i Rentę dla Pozostałych przy życiu, musisz być w związku małżeńskim przez rok przed śmiercią męża. Jeśli byłaś w związku małżeńskim przed przejściem męża na emeryturę, możesz mieć prawo do otrzymania 50% jego emerytury, jeśli twój mąż nadal pracował. Jeśli pozostawałaś w związku małżeńskim krócej niż rok przed śmiercią męża, również możesz kwalifikować się do otrzymania przedemerytalnej 50% renty dla osób pozostających przy życiu. Podobnie, jeśli jesteś partnerem domowym tej samej płci, możesz wybrać otrzymywanie renty, jeśli byłaś w związku małżeńskim ze swoim mężem przez co najmniej rok.

Jeśli emerytura męża zostanie ustalona na wypadek jego śmierci, otrzymasz zryczałtowane świadczenie pośmiertne z Social Security. Zryczałtowana kwota wynosi około 255 dolarów, a ty musisz otrzymywać określone świadczenia Social Security na koncie zmarłego. Jeśli jesteś w związku małżeńskim z innym mężczyzną i nadal otrzymujesz świadczenia Social Security, nie otrzymasz żadnego zryczałtowanego świadczenia na wypadek śmierci. Jeśli jesteś w związku małżeńskim i masz dziecko, które kwalifikuje się do otrzymywania świadczeń, możesz poprosić o zryczałtowaną wypłatę z tytułu śmierci. Kwota ta jest wypłacana dziecku, które było w związku małżeńskim ze zmarłym współmałżonkiem, oraz współmałżonkowi, który otrzymywał miesięczne świadczenia przed jego śmiercią.

Oczekiwana długość życia żony w chwili śmierci byłego męża wynosi 84 lata. Po śmierci współmałżonka otrzyma ona 500 dolarów miesięcznie renty rodzinnej, która podlega opodatkowaniu. Mimo to renta rodzinna będzie obciążona podatkiem, a jej współmałżonek będzie musiał wiązać koniec z końcem. Renty wspólne i dla pozostających przy życiu mogą pomóc w złagodzeniu obciążeń finansowych związanych ze śmiercią jednego z małżonków.

Istnieją dwa główne rodzaje świadczeń dostępnych w ramach renty rodzinnej. Jednorazowe świadczenia są oparte na okresie życia osoby pobierającej rentę i ustają po jej śmierci. Z drugiej strony, świadczenia wspólne i dla pozostających przy życiu członków rodziny są kontynuowane po śmierci współmałżonka. Świadczenia z tytułu samotnego życia są dużo niższe i wypłacane tylko jednemu małżonkowi, ale świadczenie dla pozostającego przy życiu małżonka jest gwarantowane.

REA zwiększyła liczbę wyborów renty rodzinnej o około 15 procent. Aura (2001) twierdzi, że efekt ten jest zawyżony, ponieważ REA została zaprojektowana tak, by chronić współmałżonków pozostających przy życiu. Ponadto REA mogła zwiększyć liczbę emerytów wybierających rentę rodzinną. Koszty wyboru wspólnej renty rodzinnej są niższe dla kobiety niż dla mężczyzny.

Wartość renty

Jeśli jesteś żoną mężczyzny, który miał emeryturę, możesz się zastanawiać, jak podzielić świadczenia. Twój mąż mógł wypracować emeryturę przed zawarciem małżeństwa, ale ty jej nie odziedziczyłaś. Może to mieć ogromny wpływ na wartość twojej emerytury. Na początek musisz ustalić, jaka jest wartość bieżąca. Jest to wartość emerytury dzisiaj, ale niekoniecznie jest to wartość, jaką będzie ona miała, gdy przejdziesz na emeryturę. Jeśli Twoja emerytura jest emeryturą o zdefiniowanym świadczeniu, musisz ustalić, czy warto od niej płacić podatek. Powinieneś też ustalić, czy emerytura ma jakieś gwarancje, które mogą zaowocować wypłatą ryczałtu pieniężnego.

Zobacz też:  Solidarność kiedy obiecane emerytury stażowe a rzeczywistość

To, czy dostaniesz połowę emerytury męża, zależy od tego, jak podzielone zostaną pozostałe aktywa. Ogólnie rzecz biorąc, dostaniesz połowę emerytury męża, jeśli byliście małżeństwem w czasie, gdy on pracował. Jeśli twój mąż miał emeryturę o zdefiniowanym świadczeniu, jego emerytura nie będzie wliczana do ugody rozwodowej. Ważne jest, byś wiedziała, że emerytura męża podlega wielu zasadom i przepisom, więc musisz zrozumieć, jak zostanie podzielona.

Renty rodzinne będą prawdopodobnie wypłacane, gdy emeryt będzie miał problemy zdrowotne. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy, że kilka lat po śmierci męża nie będą już mogły wybierać między rentą wspólną a rentą rodzinną. Jeśli nadal pracujesz i masz spore dochody poza emeryturą, możesz rozważyć wybór renty wspólnej lub dla pozostających przy życiu członków rodziny. W dłuższej perspektywie możesz w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Wyznaczanie beneficjenta

W niektórych stanach prawo do zmiany beneficjentów może zostać odebrane, jeśli mąż umrze lub się rozwiedzie. W takich przypadkach ważne jest, by zaktualizować beneficjentów. Formularz do wyznaczenia beneficjenta będzie zawierał pełne imię i nazwisko osoby oraz informację, jaka część konta powinna trafić do każdego beneficjenta. Ponadto dane beneficjentów powinny odzwierciedlać ich najnowsze życzenia i okoliczności, ponieważ testament nie zmienia warunków wyznaczenia beneficjenta. Ważne jest też, by co roku przeglądać formularz wyznaczenia beneficjenta i aktualizować informacje o beneficjentach po większych zmianach w życiu, takich jak rozwód czy ponowne małżeństwo.

Jeśli jesteś w związku małżeńskim z kimś, kto już otrzymuje miesięczną rentę, możesz chcieć wybrać inną osobę niż twój małżonek jako osobę, która przeżyje. Należy jednak upewnić się, że osoba, którą wskazujesz, jest nadal członkiem tego samego programu ubezpieczeń społecznych, co zmarły mąż. Jeśli twój mąż był członkiem odroczonym, możesz rozważyć wybór innego planu, na przykład umowy rentowej.

Jeśli twój mąż był jedynym beneficjentem planu, musisz mieć jego zgodę, by wskazać go jako beneficjenta. Jeśli jednak renta została wykupiona przed 1992 rokiem, zgoda małżonka może nie być wymagana. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Biurem Administracyjnym. Oprócz wyznaczenia współmałżonka jako głównego beneficjenta, możesz również wyznaczyć siebie jako drugiego beneficjenta programu. Nie zawsze jest to konieczne, ale powinieneś się upewnić, że dokonane przez ciebie wyznaczenie beneficjenta jest zgodne z twoimi życzeniami wobec byłego współmałżonka.

W niektórych przypadkach twój współmałżonek może zdecydować się na zmianę beneficjentów planu emerytalnego. Jeśli twój mąż zginął w wypadku samochodowym, kiedy byliście razem, świadczenia emerytalne przypadłyby twojemu współmałżonkowi. Jeśli jednak jesteś w związku małżeńskim, możesz zmienić beneficjentów planu emerytalnego na dzieci swojego współmałżonka. Możliwe jest też wyznaczenie beneficjenta emerytury dla swoich dzieci, tak by mogły one otrzymywać świadczenia.

Ważne jest, by upewnić się, że beneficjenci są prawidłowo wskazani i okresowo aktualizowani. Ważne jest, by co roku dokonywać przeglądu wyznaczonych beneficjentów, zwłaszcza jeśli zmieniło się twoje życie. W większości przypadków powinieneś najpierw wskazać głównych beneficjentów, a beneficjenci drugorzędni odziedziczą majątek, jeśli główny beneficjent umrze. Istnieją też beneficjenci warunkowi, którzy otrzymają majątek, jeśli beneficjent główny umrze przed beneficjentem drugorzędnym.

Oznaczenie beneficjenta będzie zawierać pełne imię i nazwisko osoby, która będzie otrzymywać świadczenia, a także jej pokrewieństwo ze zmarłym współmałżonkiem. Inne informacje mogą być wymagane, aby upewnić się, że wyznaczony beneficjent otrzyma fundusze. Oznaczenie beneficjenta może również zawierać adres korespondencyjny, numer telefonu, datę urodzenia i numer ubezpieczenia społecznego. Jeśli beneficjentem planu emerytalnego jest osoba niepełnoletnia, może ona chcieć wyznaczyć prawnego opiekuna dziecka.


Podobne Tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska