Tissot – zegarki Swiss Made dla wymagających

Szwajcarskie zegarki to ceniona na całym świecie precyzja oraz jakość wykonania, która nie akceptuje kompromisów. Spośród wszystkich marek premium, na szczególną uwagę zasługują zegarki Tissot. Wyjątkowa, ponad 150-letnia historia, niezawodność i najlepsze podzespoły – czynniki te razem wzięte stanowią o unikalności każdego czasomierza z charakterystycznym logo Tissot. Przygotowaliśmy kilka faktów o tej marce oraz zestawienie najpopularniejszych modeli dla kobiet i mężczyzn.

Ponad 150-letnia tradycja w produkcji zegarków Tissot

Tissot to marka, która może poszczycić się naprawdę imponującą historią, sięgającą ponad 150 lat wstecz. Początkowo firma była rodzinną manufakturą, ale szybko aspirowała do miana jednego z najbardziej prestiżowych producentów zegarków na świecie. Przyczynił się do tego obrony kontrakt na dostawę zegarków kieszonkowych dla Gwardii Imperium Rosyjskiego w 1917 roku. Początek XX wieku to sukces nie tylko w kwestii eksportu tych niezawodnych czasomierzy na wschód. Tissot stał się jednym z największych producentów zegarków naręcznych. Wykorzystywali je na przykład piloci w czasie I Wojny Światowej, ponieważ były o wiele wygodniejsze niż zegarki kieszonkowe. Obecnie szwajcarskie zegarki Tissot całymi garściami czerpią ze swojego bogatego dziedzictwa i najlepszych tradycji zegarmistrzowskich, jakie zakorzeniły się w Szwajcarii. Charakteryzują je niezmiennie niezawodność i luksus. Chociaż Tissot wyrasta z tradycji, nie zapomina o nowoczesnych rozwiązaniach. Właśnie tej firmie zawdzięczamy pierwszy na rynku naręczny zegarek antymagnetyczny (lata 30 XX w.) oraz model obsługujący ponad 20 stref czasowych (1951). Do dziś liczne serie zegarków Tissot są doceniane przez wszystkich miłośników dobrego stylu. Każde pokolenie znajduje w szerokiej ofercie producenta modele dla siebie. Doskonale podkreślają one siłę charakteru kobiety lub mężczyzny i nie zawodzą nawet w najtrudniejszych warunkach.


Zegarek Tissot, czyli wyjątkowa szwajcarska jakość

Aby zadowolić wszystkich miłośników wyszukanego stylu i szwajcarskiej niezawodności, marka Tissot przygotowała kilka udanych serii czasomierzy produkowanych seryjnie. Chociaż bardzo często znajdujemy w nich nowoczesne technologie, wyjątkowa precyzja i jakość wykonania to dziedzictwo ponad 150-letniej tradycji zegarmistrzowskiej. Poznajmy lepiej najpopularniejsze zegarki Tissot. 

Tissot PRX – styl retro nie musi być nudny!

Tissot PRX to wyjątkowa kolekcja dla mężczyzn, którzy cenią ponadczasową konstrukcję i uwielbiają autentyczne wzornictwo. To czasomierze w kopercie zintegrowanej z bransoletą. Takie rozwiązanie było bardzo modne pod koniec lat 70. XX wieku i dziś nowe zegarki Tissot PRX chętnie wracają to tego stylu. Smukła, ale wytrzymała konstrukcja przypadnie do gustu panom, którzy stawiają na elegancję i tradycję. Dla serii PRX charakterystyczny jest bezel – cienki oraz idealnie wypolerowany. Tarcze zachwycają wyrafinowanymi strukturami o szlifie wyśmienicie pasującym do bransolety, między innymi słonecznym lub pionowym. Seria PRX składa się z zegarków kwarcowych oraz mechanicznych z naciągiem automatycznym.

Zobacz też:  Adriatica - zegarki sygnowane Swiss Made

Tissot Seastar, czyli doskonały nurek

Kolekcja Seastar powstała z myślą o najbardziej wymagających mężczyznach, którzy uwielbiają aktywność fizyczną, szczególnie nurkowanie. Każdy z męskich zegarków Tissot charakteryzuje się wysoką wodoszczelnością (do 300 m / ciśnienia 30 bar). Zegarki zaprojektowano z wykorzystaniem przykręcanej koronki pozwalającej odczytać czas zanurzenia. W tej serii znaleźć można czasomierze kwarcowe oraz automatyczne. Spełnią oczekiwania każdego nurka.

Tissot T-My Lady – piękny zegarek dla pań

Dla kobiet, które chcą ozdobić swój nadgarstek prawdziwym, szwajcarskim dziełem sztuki zegarmistrzowskiej, przygotowano kolekcję T-My Lady. Koperta wykonana ze szlachetnej stali nierdzewnej oraz bezel, który zachwyca kolorami przykują wzrok na długo. W niektórych wersjach, bezel to polerowane, 18-karatowe złoto. Dzięki wyposażeniu zegarka w precyzyjny szwajcarski mechanizm z naciągiem automatycznym lub kwarcowy, czasomierz jest niezawodny i precyzyjnie wskazuje każdą sekundę. Tissot My-Lady dostępny jest na pasku lub bransolecie, dlatego z łatwością można go dopasować do indywidualnych upodobań.


Tissot – zegarki, których się pożąda

Zegarek Tissot to funkcjonalny czasomierz i piękna biżuteria w jednym. Popularne serie PRX, Seastar oraz T-My Lady zadowolą gusta mężczyzn i kobiet w każdym wieku. Są szczególnie cenione przez osoby dojrzałe, które kochają wyrafinowane piękno, styl i niezawodność. Każdy z zegarków Tissot to owoc ciężkiej pracy i dzieło rąk wybitnego zegarmistrza.

Podobne Tematy:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska