Adriatica – zegarki sygnowane Swiss Made

Rynek zegarków bogaty jest w różnorodne produkty. Obecnie prawdziwy kolekcjoner, posiadać może wyjątkowe zegarki na wyciągnięcie ręki. Zanim jednak do kolekcji wpadnie kolejny egzemplarz, należy wiedzieć, który produkt jest właśnie tym jedynym, wyjątkowym. Nie każdy drogi zegarek zasługuje na miano arcydzieła. Bardzo często cena nie idzie w parze z jakością. Są jednak wyjątki. Zegarki lubiane przez wszystkich. Właśnie takie ozdoby nadgarstka tworzy od lat marka Adriatica.
Adriatica - zegarki sygnowane Swiss Made

Zegarki Adriatica znane są na całym świecie ze swojej wyjątkowej jakości oraz modelom, które wpadają w gust nie tylko kolekcjonerom produktów klasy premium. Adriatica uznawana jest za jedną z najpopularniejszych oraz najczęściej wybieranych marek w Polsce. Modele dopasowane do zmieniających się pokoleń, to właśnie to, co cechuje firmę. Co jeszcze warto wiedzieć o marce Adriatica?

Które zegarki można nazwać szwajcarskimi? 

Nie od dziś Szwajcaria kojarzy się z jakością i luksusem. Wiele produktów pochodzących z tego kraju, oznacza się niebanalnym wykończeniem, odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a przede wszystkim nowoczesnym designem. Aby mieć pewność, że zegarek został stworzony w Szwajcarii, należy przyjrzeć się jego oznaczeniom; na opakowaniu, jak i samym zegarku powinna znajdować się informacja o pochodzeniu przedmiotu. Zazwyczaj oznakowane są takie miejsca jak: tarcza zegarka oraz bransoleta. Elegancko wyglądający napis Swiss Made spotkać można również na deklu zegarka. Warto mieć na uwadze, że wybór odpowiedniego miejsca do zakupu szwajcarskiego zegarka, może być kluczowy. Kupowanie marek premium ze sprawdzonych źródeł jest gwarancją jakości i oryginalności. Zegarki zakupione z podejrzanych miejsc zazwyczaj są podróbkami lub posiadają defekt. 


Adriatica – droga do sukcesu 

Początek marki Adriatica jest ściśle związany ze Szwajcarską Fabryką Zegarkową. Znajdowała się ona w Montilier, aż od 1852 roku. To właśnie tam, prawie osiemdziesiąt lat później, powstała produkcja zegarków Adriatica. Kolekcje wychodzące spod oka profesjonalistów pracujących w Montilier miały być klasyczne, najlepiej złote i kupowane przez bogate rodziny. W 1962 w związku z rozrostem firmy, zakłady produkcyjne zostały przeniesione do Biel i Bazylei- oczywiście w Szwajcarii. Już w nowej lokalizacji powstała wyjątkowa kolekcja, która cieszyła się ogromną popularnością. Nazywa się ona Adriatica World Chamion i kierowana była do męskiego grona odbiorców.


W 1999 roku firma zdecydowała się na kolejną zmianę lokalizacji. Tym razem padło na miejscowość Dongio. 11 lat później kolejnym krokiem było przeniesienie siedziby marki do Camorino. Wszystko to, aby udoskonalić proces produkcji. Zegarki wydane na rynek we wcześniejszych latach zostały poddane modyfikacji oraz odświeżeniu. Marka Adriatica chciała być zawsze na bieżąco z najnowszymi trendami- tak, aby trafiać w gusta nie tylko starszych odbiorców. XXI był dla firmy przełomowy. Padła decyzja o wdrożeniu nowych technologii i tworzeniu nowoczesnych modeli. W wielu krajach, takich jak: Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Irlandia, czy Portugalia- Znak „ Swiss Made” kojarzony jest z zegarkami Adriatica. Świadczy to o rzetelności oraz dokładności, którą marka podąża od wielu lat. 

Zobacz też:  Jaki materac wybrać dla starszej osoby: porady i wskazówki

Prestiż i elegancja zegarków Adriatica 

Firma Adriatica ma wiele jasno określonych celów. Jednym z nich jest tworzenie nowoczesnych wzorów, które odpowiadać będą zmieniającym się pokoleniom. Przy tym, producentom zależy na zachowaniu konkurencyjnych cen. Zegarki Adriatica tworzone są w taki sposób, aby trafić do serc zupełnie różnym od siebie klientom. W ofercie znaleźć można klasyczne modele, jak i chronografy. Marka ta specjalizuje się w zegarkach pozłacanych metodą PVD, co nie oznacza wcale, że tylko takie produkty znaleźć można w ofercie. Co ciekawe Adriatica produkuje zegarki kwarcowe,  wyposażone w mechanizmy Ronda, Eta i Isa.

Zegarek Adriatica – modna praktyczność 

Ciężko jest scharakteryzować zegarek Adriatica, ponieważ firma tworzy przeróżne modele, aby trafić do szerokiego grona odbiorców. Damskie modele są przede wszystkim eleganckie, klasyczne i modne. Prestiżowy wygląd i profesjonalne wykończenie sprawiają, że zegarki wyglądają na drogi produkt. Wiele kobiet, zegarki Adriatica określa mianem niezawodnych; psują się one dość rzadko i zazwyczaj, jest to spowodowane nieodpowiednim użytkowaniem.


Szwajcarska jakość zegarków Adriatica

Męskie modele różnią się od siebie pod wieloma kątami. Niektóre czasomierze uznać można za lekko futurystyczne. Inne kuszą swoją elegancją i prostotą. Funkcjonalność poszczególnych zegarków Adriatica również zależna jest od danego modelu; niektóre wyposażone zostały we wskaźnik faz księżyca, a inne pokazują tylko i wyłącznie godzinę. Są natomiast niezmienne elementy, takie jak okrągły kształt kopert i jakość- jak przystało na szwajcarski wyrób, nie budzi ona najmniejszych wątpliwości.

Podobne Tematy:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska