Renta po mężu dla pracującej żony

Renta po mężu dla pracującej żony

Jeśli twój mąż zmarł, kiedy ty jeszcze pracowałaś, nadal możesz otrzymać rentę rodzinną Social Security. Jej wysokość będzie jednak zależała od twojego wieku i liczby lat, które przepracował twój mąż. Na szczęście nie jest to trudne, a jest to świetny sposób na uzupełnienie dochodów. Jeśli twój współmałżonek zmarł, kiedy ty pracowałeś, możesz nawet otrzymać osobną rentę, jeśli oboje pracowaliście.

Renta rodzinna z ubezpieczenia społecznego

Jeśli twój mąż lub żona jest pracującym pracownikiem, możesz kwalifikować się do otrzymywania renty rodzinnej Social Security. Możesz zacząć otrzymywać świadczenia już w wieku 50 lat, pod warunkiem, że niepełnosprawność rozpoczęła się przed śmiercią pracownika. W niektórych przypadkach możliwe jest nawet kontynuowanie otrzymywania świadczeń po śmierci współmałżonka, jeśli niepełnosprawność rozpoczęła się po jego śmierci. Renty rodzinne mogą również otrzymywać wdowy lub wdowcy, którzy opiekują się dziećmi pracownika.

Wysokość renty rodzinnej, którą może otrzymać pracująca żona, zależy od jej wieku i wykonywanej pracy. Jeśli miała więcej niż 65 lub 67 lat, ale nie złożyła wniosku o wcześniejszą emeryturę, jej świadczenie będzie wyższe. Wysokość renty rodzinnej zależy od wieku i rodzaju zatrudnienia, ale może wynosić od 71,5 do 99% podstawowego świadczenia zmarłego współmałżonka. Jeśli żona w chwili śmierci opiekowała się nieletnimi dziećmi, otrzyma 75% PIA męża.

Renta rodzinna Social Security dla zmarłego pracownika może nie podlegać opodatkowaniu, jeśli pozostały przy życiu małżonek pracował przez pewien czas. Jeżeli zostanie połączona ze świadczeniem pracującego małżonka, świadczenia te mogą podlegać opodatkowaniu. Świadczenia mogą zostać zredukowane lub całkowicie wyeliminowane w zależności od relacji współmałżonka pozostającego przy życiu ze zmarłym pracownikiem oraz wieku, w którym zaczął on pobierać świadczenia. W zależności od wieku, świadczenia te mogą być jedynym sposobem na zapewnienie twojemu współmałżonkowi bezpieczeństwa finansowego w nadchodzących latach.

Jeśli pozostały przy życiu współmałżonek nie otrzymuje świadczeń emerytalnych współmałżonka, powinien zasięgnąć porady finansowej u wykwalifikowanego doradcy ds. ubezpieczeń społecznych. Pozostały przy życiu współmałżonek może również opóźnić pobieranie świadczenia do czasu, gdy osiągnie wiek 70 lat, co da mu wyższe świadczenie. Jeśli nie ubiegałeś się jeszcze o świadczenia socjalne po zmarłym współmałżonku, możesz nadal ubiegać się o rentę rodzinną, jeśli masz 60 lat lub więcej i pozostawałeś w związku małżeńskim przez co najmniej 10 lat.

Renta rodzinna Social Security dla wdowy po pracującym współmałżonku może wynosić od siedemdziesięciu procent do dziewięćdziesięciu procent świadczeń po zmarłym współmałżonku, w zależności od wieku. Dzieci, które nadal uczą się w szkole, mogą kwalifikować się do świadczeń do osiemnastego roku życia. W przypadku małżonków, którzy mają niepełnosprawne dziecko, pozostały przy życiu współmałżonek może otrzymać do siedemdziesięciu pięciu procent świadczeń zmarłego współmałżonka.

Jeśli Joe i Consuela zarabiali wystarczająco dużo, by kwalifikować się do zasiłków dla małżonków, każdy z nich otrzymywał 1200 dolarów miesięcznie. Gdyby ich współmałżonek zmarł w tym samym czasie, Consuela otrzymałaby dodatkowe 400 dolarów miesięcznych świadczeń jako wdowa. Całkowity miesięczny dochód wyniósłby 2400 dolarów, czyli 60 procent poprzedniego dochodu. Niestety, nie ma możliwości uzyskania obu świadczeń.

Kiedy Beth skończyła sześćdziesiąt lat, otrzymywałaby 715 dolarów miesięcznie jako rentę rodzinną. Ponieważ była to niższa kwota, Beth mogłaby nadal zarabiać i otrzymywać maksymalne świadczenia, zanim osiągnęłaby FRA. Nadal jednak obowiązywałby ją limit zarobków. Gdyby jednak kontynuowała pracę do 67. roku życia, jej renta rodzinna wzrosłaby do 1000 dolarów miesięcznie. I tyle właśnie by otrzymała, gdyby żyła w chwili śmierci męża.

Aby kwalifikować się do świadczeń dla małżonków, twój współmałżonek musi mieć ukończone 62 lata. Jeśli jesteś pracującą żoną lub mężem, którzy spełniają wszystkie te wymagania, możesz również ubiegać się o zasiłek dla współmałżonka na podstawie własnych zarobków. Standardowo świadczenia będą wyższe, więc dobrze jest złożyć wniosek o świadczenia dla współmałżonka, kiedy masz 62 lata.

Ogólnie rzecz biorąc, możesz ubiegać się o rentę rodzinną, zanim twój współmałżonek osiągnie wiek FRA. Jednak kwota, którą otrzymasz, będzie niższa niż gdybyś zaczął pobierać świadczenia po jego śmierci. Nie ma jednak nic złego w ubieganiu się o świadczenia przed osiągnięciem FRA. Jeśli nie otrzymasz maksymalnych świadczeń, może się zdarzyć, że będziesz musiał spłacić część swoich świadczeń. Być może będziesz musiał złożyć wniosek o rentę inwalidzką lub wystąpić o zwrot podatku dochodowego, jeśli chcesz kontynuować pobieranie renty rodzinnej.

Pamiętaj, że renta rodzinna z Social Security dla zamężnej żony nie jest gwarantowana. Możesz ograniczyć wysokość pobieranego świadczenia w zależności od własnych potrzeb. Na przykład, jeśli FRA twojego męża wynosi 66 lat, możesz pobierać rentę wdowią tylko wtedy, gdy on pracuje. Byłoby ono takie samo jak Twoje własne świadczenia emerytalne, gdybyś zmarła w wieku FRA. Jeżeli twój mąż był osobą pracującą, kwalifikowałabyś się do otrzymania renty rodzinnej na podstawie jego FRA.

Zobacz też:  Ile można legalnie dorobić do emerytury pomostowej bez utraty świadczenia

Świadczenie dla małżonka w ramach emerytury socjalnej

Zasiłek małżeński Social Security dla kobiet, które ponownie wyszły za mąż, nie jest pomniejszany o świadczenia pracownika, ale składa się z połowy świadczenia małżonka w pełnym wieku emerytalnym. Kwota ta nazywana jest również kwotą ubezpieczenia podstawowego. Świadczenie pracującego współmałżonka stanowi zatem mniejszą część miesięcznego dochodu rodziny niż świadczenie niepracującego współmałżonka. Wynika to z nieproporcjonalnie dużej liczby kobiet otrzymujących zasiłek w porównaniu z pracującymi małżonkami.

Małżonek pracownika Social Security może również kwalifikować się do zasiłku dla współmałżonka na podstawie własnej przeszłości zawodowej. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy ma 62 lata lub więcej i opiekuje się dzieckiem poniżej szesnastego roku życia lub otrzymuje rentę inwalidzką. Ponadto świadczenia dla współmałżonka nie są dostępne, dopóki pracownik nie złoży wniosku o emeryturę, a ponadto muszą być spełnione inne warunki. Wymagania te są ważne przy określaniu, jaką drogą należy się starać o świadczenia.

Świadczenie socjalne dla małżonka jest oparte na świadczeniach małżonka, który zarabia więcej. Należy pamiętać, że maksymalna wysokość zasiłku dla współmałżonka wynosi 50 procent zasiłku małżonka zarabiającego więcej. Na szczęście istnieje wiele strategii, dzięki którym możesz zmaksymalizować swoje świadczenia. Kiedy już zorientujesz się, co musisz zrobić, aby zmaksymalizować świadczenie, jesteś na dobrej drodze do bezpiecznej emerytury.

Aby otrzymać rentę rodzinną, musisz pracować i być w związku małżeńskim z pracownikiem przez co najmniej rok. Możesz również ubiegać się o zasiłek małżeński w późniejszym terminie, ale jego wysokość będzie niższa niż zasiłek pracownika. Jeśli różnica w dochodach jest znaczna, możesz starać się o zasiłek małżeński. W większości przypadków zasiłek dla pracującej żony będzie wyższy niż zasiłek dla pracującego małżonka.

Chociaż zasiłek małżeński może być niższy dla pracującej żony niż dla pracującego męża, ważnym czynnikiem jest elastyczność tego zasiłku. W zależności od twojego wieku, ubieganie się o zasiłek małżeński w późniejszym wieku może zapewnić ci elastyczność w finansowej przyszłości. Jeśli twój mąż lub żona umrze przed osiągnięciem przez ciebie pełnego wieku emerytalnego, twoje świadczenia również mogą zostać zredukowane. Jeśli chcesz zmienić wysokość świadczeń, możesz to zrobić na stronie internetowej Social Security.

Jeśli Twój współmałżonek umrze przed osiągnięciem przez Ciebie pełnego wieku emerytalnego, nadal może ubiegać się o świadczenie współmałżeńskie. Ważnym czynnikiem jest również wiek, w którym osiągnie pełną emeryturę. Jeśli małżonek umrze przed osiągnięciem pełnego wieku emerytalnego, jego świadczenia zostaną zredukowane o 30%. Jeśli jej współmałżonek ma co najmniej 60 lat, świadczenia dla współmałżonka zostaną zmniejszone o 35%. Jeśli twój współmałżonek czekał do osiągnięcia pełnego wieku emerytalnego, jego świadczenia wzrosną o 35% lub o połowę, w zależności od liczby przepracowanych miesięcy.

Minimalny wiek, w którym współmałżonek może ubiegać się o świadczenie dla współmałżonka, to 62 lata, ale są wyjątki. Jeśli twój współmałżonek był niepełnosprawny w wieku FRA, możesz ubiegać się o wyższe świadczenie, jeśli nie otrzymywałeś od niego żadnych świadczeń. W przeciwnym razie zredukowane świadczenie wynosiłoby mniej niż połowę PIA pracownika. Możliwe jest również ubieganie się o świadczenia współmałżeńskie dla byłego współmałżonka, nawet jeśli zmarł on przed twoim rozwodem.

Jeśli twój współmałżonek umrze w pierwszym roku małżeństwa, twój zasiłek małżeński może zostać znacznie zmniejszony. Świadczenie zostanie zmniejszone o połowę tylko wtedy, gdy rozwód jest prawomocny. Jeśli jednak małżeństwo trwało dziesięć lat, pracujący małżonek nadal ma prawo do świadczeń. Jeśli małżeństwo trwało dłużej niż 10 lat i miałeś dziecko poniżej 16 roku życia, możesz również otrzymać rentę rodzinną.

Jako pracujący małżonek możesz być uprawniony do zasiłku dla współmałżonka, który jest równy połowie kwoty ubezpieczenia podstawowego, kiedy zaczniesz otrzymywać świadczenia. Należy pamiętać, że twoje świadczenia nie są tak wysokie jak twojego męża, ale nadal jest to przydatny sposób na uzupełnienie dochodów. A kiedy będziesz ubiegać się o swoje zasiłki, nie zapomnij złożyć wniosku w odpowiednim czasie. Będziesz się cieszyć, że to zrobiłaś!

Korzystanie z zasiłków dla małżonków jest łatwe i wygodne. Nie ma żadnych zasad, które uniemożliwiałyby małżonkowi pozostającemu przy życiu pobieranie zasiłku w różnym czasie. Najlepiej jest jednak najpierw wybrać jedno świadczenie i odłożyć pobieranie własnych świadczeń do czasu, aż współmałżonek będzie gotowy, by pobierać swoje. Jeśli pozostały przy życiu współmałżonek nadal pracuje, najlepiej jest odłożyć pobieranie własnych świadczeń do czasu, aż współmałżonek będzie gotowy do pobierania swoich.


Podobne Tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska