Okulary dla seniora – jak prawidłowo dobrać oprawki dla seniorów?

seniorka w blond włosach i czarnych okularach korekcyjnych

Seniorzy coraz większą wagę przywiązują do swojego wyglądu, zatem dbają o to, aby dobrze prezentować się w okularach. Wybierając odpowiednie oprawki, warto skupić się przede wszystkim na kształcie twarzy, a także typie urody. Jednocześnie powinny one dodawać wigoru i optycznie odmładzać. 

Wybór odpowiednich okularów dla seniora – od czego zacząć?

Dobór właściwych okularów dla osób w starszym wieku nie jest łatwym zadaniem. Należy bowiem skupić się zarówno na samych szkłach, jak i na oprawkach. W kontekście szkieł podstawowym aspektem jest wykonanie badanie wzroku, które pozwoli dobrać je odpowiednio do wady. U osób starszych nie zawsze jest ona diagnozowana, jednak często mają one problemy z tak zwaną starczowzrocznością, objawiającą się na przykład trudnościami z czytaniem czy widzeniem z bliska. Warto więc odwiedzić salony optyczne Lynx Optique, gdzie można wykonać profesjonalne badanie wzroku i skorzystać z pomocy profesjonalisty w kontekście doboru szkieł.

Jakie oprawki powinien wybrać dla siebie senior?

Dobrze dobrane okulary mogą optycznie odejmować lat, dlatego nie jest obojętne, jakie dokładnie oprawki nosimy. Wybierając je, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę kształt twarzy. Przykładowo, twarz okrągła dobrze prezentuje się w oprawkach kanciastych, kwadratowych, natomiast twarz prostokątna wymaga złagodzenia rysów, przez co lepiej dobierać do niej oprawki typu kocie oko. Jednocześnie seniorzy powinni wziąć pod uwagę swój typ urody, kolor włosów czy oczu. Ci o delikatnych rysach twarzy niekorzystnie wyglądają w ciemnych, ciężkich ramkach. O wiele lepiej prezentują się natomiast w cienkich oprawkach, które podkreślają ich stonowaną urodę. Inaczej jest natomiast w przypadku osób o zdecydowanych rysach i ciemniejszych oczach bądź włosach. Lekkie oprawki w ich przypadku mogą “zgubić się” na tle bujnej urody, dlatego lepiej wybierać czarne, ciemnobrązowe czy bordowe. 

Zobacz też:  Aktywność fizyczna dla seniorów – bezpieczne i efektywne formy ruchu

Jak wybrać oprawki odejmujące lat?

Seniorzy zazwyczaj skupiają się na tym, aby nieco się odmłodzić, w czym mogą im pomóc dobrze dobrane oprawki do okularów. Chcąc wyglądać o kilka lat młodziej, warto dobierać oprawki typu aviator, kocie oko bądź prostokątne. Modele te pasują zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Warto też zwrócić uwagę na kolor oprawek. Coraz częściej projektanci proponują nam ramki w zdecydowanych barwach, które dodają wigoru i sprawiają, że wygląda się młodziej. Tego typu oprawki nie sprawdzą się jednak do każdej stylizacji – będą dobrym wyborem na co dzień, lecz nie do eleganckiego, formalnego stroju. 

Wybór oprawek i okularów dla seniora – o czym warto pamiętać?

Seniorzy, którzy dotychczas nie mieli problemów ze wzrokiem, nie powinni wybierać dla siebie przypadkowych okularów do czytania- trudności z widzeniem z bliska są bowiem typowe dla wieku starczego, choć mogą też pojawić się o wiele wcześniej. Najważniejszym elementem jest badanie wzroku w salonach Lynx Optique, gdzie następnie ekspert pomaga dobrać odpowiednie oprawki. Warto skupić się na obu kwestiach, tak aby z jednej strony zadbać o wzrok i prawidłową jakość widzenia, z drugiej strony, by móc cieszyć się młodym wyglądem, który dają dobrze dobrane okulary. Jednocześnie warto mieć na uwadze, że nawet w przypadku osób, które noszą okulary od dawna, konsultacja ze specjalistą może okazać się niezbędna. Nie zawsze bowiem potrafimy samodzielnie wybrać dobre oprawki, które optycznie odejmują lat. Jeśli w naszych obecnych okularach nie wyglądamy tak, jak byśmy tego chcieli, warto pomyśleć nad ich wymianą. 

Podobne Tematy:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska