Ile kosztuje opiekunka do starszej osoby

Wybierając opiekuna dla swojego starszego rodzica, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. W dużych aglomeracjach miejskich koszt wynajęcia opiekuna przez agencję to często 30 dolarów za godzinę. Zazwyczaj tego typu opiekun jest ubezpieczony, posiada gwarancję i ubezpieczenie od wypadków przy pracy. Niemniej jednak opiekun z agencji może nie mieć doświadczenia w pracy z osobami starszymi i może być niedoświadczony w dziedzinie demencji. Opiekun może próbować poprawiać mowę twojej mamy. Nie jest to zalecane!

Średnia pensja opiekunki do starzejącego się rodzica

Jeśli chcesz zatrudnić opiekunkę dla swojego starzejącego się rodzica, średnia pensja opiekunki będzie cię kosztować około 2500 dolarów za godzinę. Jeśli szukasz najniższej możliwej stawki, możesz spróbować podwoić się z przyjaciółką i podzielić koszty usług opiekunki. Inną opcją jest wynajęcie opiekunki w dzień powszedni, kiedy wiele opiekunek zgadza się na niższą stawkę.

Jako opiekunka do starzejącego się rodzica otrzymasz wynagrodzenie w przedziale od 22 000 do 32 000 dolarów rocznie. Niektórzy pobierają za swoje usługi do 20 dolarów za godzinę. Inni pobierają tylko 10 dolarów za godzinę. Powinieneś wiedzieć, że wynagrodzenie w tej pracy różni się znacznie w zależności od opisu stanowiska. Jest wiele różnych prac, które możesz wykonywać dla osób starszych. Niektóre z nich to towarzystwo, przygotowywanie posiłków i towarzyszenie osobom starszym w wychodzeniu z domu.

Stawki dzienne

Możesz nie potrzebować opiekunki na noc, ale możesz potrzebować kogoś, kto jest przez całą dobę. Opiekunka może czuwać nad twoim starszym rodzicem, kiedy jesteś w pracy, może też zostać na noc i pomagać, kiedy tego potrzebujesz. Takie opiekunki mogą też pomóc twojemu rodzicowi w radzeniu sobie z pewnymi stanami chorobowymi, takimi jak napady padaczki. W zależności od specyficznych potrzeb twojego starzejącego się rodzica, dzienne stawki dla opiekunki do osoby starszej mogą wynosić od 12 do 15 dolarów za godzinę.

Stawki za noc

Stawki za noc dla opiekunki do osoby starszej mogą się bardzo różnić, w zależności od poziomu opieki, jakiego wymaga dany podopieczny. Ważne jest, by pamiętać, że koszt opieki z dnia na dzień zależy od takich czynników jak wiek podopiecznego, jego stan zdrowia i lokalizacja jego domu. Najbardziej przystępny rodzaj opieki to opieka na noc w czasie snu, natomiast opieka na noc na jawie jest droższa.

Stawki za noc dla opiekunki do seniora mogą wynosić od 120 do 200 dolarów za noc, w zależności od rodzaju opieki i doświadczenia opiekunki. Jednak w Kalifornii pełnoetatowi opiekunowie są zazwyczaj wynagradzani za godziny, w których czuwają. Jeśli zależy ci na budżecie, rozważ wynajęcie prywatnego opiekuna domowego. Takie opiekunki są zazwyczaj o 20-30% tańsze niż opieka z agencji. Przed zatrudnieniem takiej osoby sprawdź jej kwalifikacje i ubezpieczenie.

Opieka całonocna to świetna opcja dla osób starszych, które mają problemy z zasypianiem w nocy lub cierpią na demencję. Opiekunka do osoby starszej, która może spać przez kilka godzin w nocy, może zapewnić bardzo potrzebny spokój zarówno opiekunowi, jak i seniorowi. Oprócz ulgi dla opiekuna, opiekunka na noc może też zwiększyć stawkę godzinową. Stawka godzinowa dla opiekunki do osoby starszej może znacznie wzrosnąć, jeśli oferuje ona dodatkowe usługi.

Zobacz też:  Ile zarabia opiekunka osoby starszej w polsce: jak duże są możliwości zarobkowe?

Wybór między agencją opieki domowej a niezależnym dostawcą

Jest kilka różnic między agencjami opieki domowej a niezależnymi usługodawcami, a wybór jednej z nich będzie zależał od twojej konkretnej sytuacji. Na przykład, agencje opieki domowej są ubezpieczone i objęte gwarancją, podczas gdy niezależni dostawcy nie są. Możesz dowiedzieć się, co obejmuje twoje ubezpieczenie, kontaktując się z agencją ubezpieczeniową, ale niezależny usługodawca prawdopodobnie będzie miał mniej dokumentów dotyczących poziomu ubezpieczenia. Kolejną ważną kwestią jest to, czy ubezpieczenie pokrywa usługi, których potrzebujesz.

Niezależny usługodawca jest bardziej elastyczny, jeśli chodzi o usługi niemedyczne. Agencja opieki domowej jest zazwyczaj bardziej restrykcyjna w kwestii tego, co może, a czego nie może zrobić dla swoich pacjentów, podczas gdy niezależny opiekun nie jest związany ograniczeniami. Dzięki temu może robić wszystko – od zawożenia podopiecznego na spotkania, sprawunki, zajęcia społeczne po zapewnianie mu towarzystwa. Niektórzy niezależni opiekunowie mogą nawet wykonywać proste prace domowe.

Upewnij się, że agencja, którą wybierzesz, ma ustaloną reputację w zakresie jakości opieki. Agencja opieki domowej, która ma dobrą reputację, prawdopodobnie będzie miała personel wyższej jakości niż ta, która takiej reputacji nie ma. Szukaj firmy z wysokim wynikiem HHCAHPS. Pomoże ci to zapewnić bezpieczeństwo twojej bliskiej osobie. Nie zapomnij też sprawdzić referencji opiekunów zatrudnionych w danej firmie. Ponadto sprawdź, czy agencja opieki domowej przeprowadziła prześwietlenia.

Jeśli chodzi o koszty, agencja opieki domowej zwykle płaci więcej niż niezależny dostawca, ale korzyści płynące z jej usług znacznie przewyższają różnicę w cenie. Na przykład, agencje opieki domowej zajmą się roszczeniami ubezpieczeniowymi, znajdą i przeszkolą profesjonalnych opiekunów, zajmą się rozliczeniami i zarządzaniem podatkami. Mają też większe doświadczenie i przeszkolenie, by mieć pewność, że zatrudniani przez nich opiekunowie są przeszkoleni i mają licencję na świadczenie opieki wysokiej jakości.

Miesięczne koszty

Wybór opiekunki dla starszej osoby może być świetnym pomysłem z wielu powodów. Krótkie wizyty mogą być wystarczające dla seniorów, którzy nie potrzebują zbyt wiele pomocy. Minimum siedem godzin tygodniowo może wystarczyć zdrowemu seniorowi, który mieszka sam. Ale dla innych konieczne są częstsze wizyty i codzienne zajęcia. Siedem godzin tygodniowo może być wystarczające, ale idealna jest codzienna wizyta trwająca od dwóch do czterech godzin.

Niektórzy wybierają opiekę w pełnym wymiarze godzin, ale niektórzy seniorzy potrzebują opieki tylko na noc. W takich przypadkach opiekunka może spać w domu seniora, a jej dzwonek budzi go w razie nagłych wypadków lub wyjścia do łazienki. Typowa nocna zmiana kosztuje od 120 do 200 dolarów. Miesięczny koszt opiekunki dla osoby starszej może wynieść 12 780 dolarów. Inną opcją jest opiekunka na stałe mieszkająca w domu, która może zapewnić pomoc w ciągu dnia, a także wsparcie w nagłych wypadkach.


Podobne Tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska