Pozostawienie swoich składek w systemie emerytalnym po 5 latach pracy ma wiele korzyści. Najważniejszą rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że nie możesz wypłacić środków przed ukończeniem 60. roku życia. Możesz jednak otrzymać odroczoną wypłatę, jeśli odejdziesz z pracy wcześniej. Będziesz jednak musiał poczekać 60 dni od otrzymania wniosku, aby otrzymać zwrot pieniędzy. Nie ma to jednak wpływu na twoje prawo do otrzymywania świadczenia emerytalnego, kiedy jeszcze pracujesz.
Korzyści z pozostawienia składek w systemie emerytalnym po 5 latach pracy
Pracownicy, którzy odchodzą z pracy wcześniej, ale nie wycofują swoich składek, mogą nadal otrzymywać świadczenie emerytalne. Muszą oni przepracować co najmniej pięć lat i zgromadzić pewną ilość zaliczonego stażu pracy, aby kwalifikować się do otrzymania świadczenia emerytalnego. Świadczenie emerytalne zostanie obliczone na podstawie formuły obowiązującej w momencie odejścia oraz średniego końcowego wynagrodzenia na danym stanowisku w tym czasie. Jeśli nie odejdą wcześniej, mogą ubiegać się o odroczone płatności i otrzymać je po osiągnięciu wieku 60 lat.
Członkowie z 30 lub więcej latami służby otrzymają zmniejszone świadczenie. Redukcja jest większa, jeśli odejdą z pracy przed ukończeniem 65 roku życia. Emerytura została zaprojektowana jako pewne źródło dochodu emerytalnego w okresie emerytalnym. Wcześniejsze wypłaty mogą zmniejszyć wysokość świadczenia emerytalnego lub nawet całkowicie je uniemożliwić. Członkowie mogą jednak zawsze ponownie wpłacić swoje składki, aby upewnić się, że nadal kwalifikują się do otrzymania świadczenia emerytalnego.
Jeśli masz konto emerytalne u pracodawców uczestniczących w programie w Karolinie Północnej, możesz mieć prawo do otrzymania zwrotu miesięcznych składek. Zmniejszy to jednak Twoje miesięczne świadczenie. Czeki ze zwrotem są wystawiane 60 dni po dacie faktycznego zakończenia pracy. Upewnij się, że wypełniłeś niezbędne dokumenty, aby otrzymać zwrot. Musisz też dostarczyć odpowiednią dokumentację, która potwierdzi, że kwalifikujesz się do otrzymania zwrotu. Po pięciu latach pracy możesz nadal mieć prawo do świadczeń dla osób pozostałych przy życiu, jeśli jesteś urzędnikiem państwowym w Karolinie Północnej.
Jeśli pozostawiłeś składki w systemie emerytalnym po pięciu latach pracy, możesz mieć prawo do zwrotu, jeśli zmieniłeś pracę w ciągu ostatnich pięciu lat. Jeśli tak się stało, po prostu wypełnij Wniosek o zwrot nadpłaconych składek (RS5195), który możesz znaleźć na naszej stronie internetowej. Nie spowoduje to wygaśnięcia członkostwa i nadal będziesz kwalifikował się do otrzymania świadczenia emerytalnego w wieku 55 lat.
Ponowne zatrudnienie nie uprawnia do świadczeń emerytalnych w czasie pracy
Ponowne zatrudnienie może mieć wpływ na świadczenia emerytalne, zwłaszcza jeśli wcześniej byłeś pracownikiem państwowym. Jeśli zostaniesz ponownie zatrudniony po rocznym okresie bezrobocia, nie będziesz uprawniony do świadczeń emerytalnych za ten rok. Ponowne zatrudnienie będzie miało wpływ na Twoje świadczenia emerytalne, nawet jeśli w czasie zatrudnienia odprowadzałeś składki na ubezpieczenie społeczne i system SERS. Po ponownym podjęciu pracy będziesz musiał ponownie złożyć wniosek o emeryturę. Twoja nowa emerytura będzie równa kwocie, którą zarabiałeś przed ponownym zatrudnieniem.
Powinieneś złożyć w Biurze Administracyjnym wniosek o ocenę ponownego zatrudnienia. Formularz możesz pobrać z ich strony internetowej lub poprosić o jego przesłanie. Wypełnienie formularza w całości jest bardzo ważne, ponieważ niekompletne informacje opóźnią proces. Po złożeniu wniosku Biuro Administracyjne oceni, czy jesteś zawieszony w prawach członka. Jeśli tak, powinieneś być świadomy, że będzie to miało wpływ na twoje świadczenia emerytalne. Być może będziesz musiał z nich zrezygnować.
Zwroty nie są możliwe wcześniej niż 60 dni po otrzymaniu wniosku
Jeżeli pracownik zostaje zwolniony z pracy, może ubiegać się o zwrot pieniędzy do 60 dni od daty złożenia wniosku. Jeżeli jednak pracownik przepracował co najmniej pięć lat, zwrot nie jest możliwy wcześniej niż 60 dni od daty złożenia wniosku. Jeżeli pracownik zostaje zwolniony z pracy, nie może domagać się zwrotu przed wypełnieniem wniosku o emeryturę.
Programy z bilansem pieniężnym pozwalają pracownikom na gromadzenie przyszłych świadczeń emerytalnych
Programy z saldem dodatkowym to rodzaj programów emerytalnych ze zdefiniowaną składką, które pozwalają pracownikom gromadzić przyszłe świadczenia emerytalne po pięciu latach pracy. Plany te pozwalają pracodawcy na regularne odkładanie stałego procentu pensji pracownika dla każdego uczestnika. Pracodawca nalicza odsetki od składek pracownika, a odsetki są zwykle powiązane z indeksem lub stałym procentem wynagrodzenia uczestnika. Pracodawcy muszą finansować programy z bilansem pieniężnym z kredytów płacowych pracodawcy, ale stopa oprocentowania może być różna.
Kiedy firmy decydują się na przekształcenie programu o zdefiniowanym świadczeniu w program z bilansem pieniężnym, często przypisują obecnym pracownikom świadczenia ze starego programu. Te nowe świadczenia nie będą naliczane przez kilka lat i starszy pracownik może być zmuszony czekać, aż nowy plan zrówna się ze starym. Nazywa się to okresem “zużycia” (wear-away period). Jest to sytuacja, w której pracownik musi przepracować więcej lat, niż się spodziewał.
Aby uczestniczyć w programie równowagi finansowej, pracodawca musi dostarczyć pisemny dokument planu i przechowywać wszystkie aktywa w funduszu powierniczym. Dodatkowo, pracodawcy muszą wpłacać co najmniej 4% pensji swoich pracowników każdego roku, ale mogą wykluczyć pewne grupy pracowników. Ponadto pracodawcy muszą spełnić wymagania IRS dotyczące testów niedyskryminacyjnych. Testy oparte na wieku pozwalają pracownikom wpłacać niższe procenty.
Plan salda gotówkowego jest planem kwalifikowanym przez IRS, co oznacza, że składki można odliczyć od podatku. Co więcej, pracodawca musi wpłacać składki do programu i musi spłacać saldo do momentu wypłaty świadczenia. Składki pracodawcy są odliczane od podatku, a w niektórych przypadkach pracodawca może nawet odliczyć swoją składkę od pensji pracownika. Programy z saldem gotówkowym oferują wiele korzyści. Wśród nich jest większa elastyczność i oszczędności podatkowe.
Plany z saldem gotówkowym pozwalają pracownikom gromadzić przyszłe fundusze emerytalne, co jest zaletą dla pracowników mobilnych. W przeciwieństwie do tradycyjnych programów o zdefiniowanym świadczeniu, programy salda gotówkowego nie karzą pracowników, którzy zmieniają pracę. Zapewniają też ochronę przed ryzykiem inwestycyjnym i ubezpieczenie federalne. Korzyści płynące z programów salda gotówkowego mogą przeważyć nad wadami programów o zdefiniowanej składce. Jeśli więc planujesz przejść na emeryturę, rozważ możliwość skorzystania z planu salda gotówkowego.
Podobne Tematy:
- Jaka emerytura po 10 latach pracy?
- Czy należy się emerytura po 5 latach pracy: odpowiedź i wyjaśnienie
- Jaka emerytura bez lat pracy?
- Co to jest emerytura pomostowa i ile wynosi?