Renta po usunięciu tarczycy

Renta po usunięciu tarczycy

Renta inwalidzka po usunięciu tarczycy jest opcją dla osób cierpiących na to schorzenie, ale aby się do niej kwalifikować, trzeba spełnić szereg wymagań. Przeczytaj ten artykuł, żeby dowiedzieć się więcej o rodzajach operacji tarczycy i wymaganiach dotyczących renty inwalidzkiej po usunięciu gruczołu. Poniżej wymieniono niektóre kroki związane z ubieganiem się o rentę inwalidzką po usunięciu tarczycy. Po operacji pacjent powinien przejść pełny okres rekonwalescencji, który nie powinien przekroczyć 12 miesięcy.

Renta inwalidzka po operacji tarczycy

Wysokość renty inwalidzkiej, o którą można się ubiegać po operacji tarczycy, różni się w zależności od stopnia zaawansowania choroby. Około 15% pacjentów, którzy przeszli operację tarczycy, otrzymało również to świadczenie. Ważne jest, by zrozumieć, jak operacja wpływa na daną osobę i jakie są konsekwencje dla jej zatrudnienia. Zrozumienie patologii leżącej u podstaw choroby tarczycy i jej wpływu na daną osobę może pomóc ci uniknąć tych konsekwencji. Poniżej podajemy kilka pomocnych wskazówek, które pomogą ci uzyskać najlepsze możliwe świadczenia po operacji tarczycy.

Zwiększone ryzyko renty inwalidzkiej po operacji tarczycy

Celem tego badania było ustalenie, czy istnieje zwiększone ryzyko otrzymania renty inwalidzkiej po operacji tarczycy w porównaniu z podobną populacją. Do badania włączono pacjentów ambulatoryjnych z chorobami tarczycy, którzy byli obserwowani w duńskim krajowym rejestrze świadczeń społecznych, oraz dopasowane grupy kontrolne. Autorzy obliczyli skorygowane współczynniki ryzyka dla pierwszego roku po diagnozie i dla kolejnych lat. Badacze odkryli, że pacjenci z chorobami tarczycy częściej byli uprawnieni do renty inwalidzkiej.

Jeśli Twój lekarz stwierdzi, że operacja tarczycy zwiększa ryzyko przyznania Ci renty, musisz być w stanie wykazać, że przed operacją nie byłeś niepełnosprawny. Choroba może wpłynąć na kilka aspektów twojego życia, w tym na twoją zdolność do pracy i zarabiania na życie. W niektórych przypadkach leki nie są w stanie wyleczyć tego schorzenia. Pacjent będzie też musiał przejść badania fizykalne, by upewnić się, że operacja nie spowodowała komplikacji lub nie naraziła go na większe ryzyko niepełnosprawności.

Ryzyko otrzymania renty inwalidzkiej po operacji tarczycy jest największe w pierwszym roku po diagnozie i jest największe u osób z orbitopatią Gravesa. Ryzyko niezdolności do pracy było jednak większe u pacjentów z innymi postaciami nadczynności tarczycy i autoimmunologicznej niedoczynności tarczycy niż u osób bez tego schorzenia. Co więcej, pacjenci z autoimmunologiczną niedoczynnością tarczycy mieli zwiększone ryzyko bezrobocia i renty inwalidzkiej.

Poza oceną historii choroby, SSA przejrzy twoją dokumentację medyczną, aby upewnić się, że twoje schorzenie znajduje się na liście upośledzeń. Lista ta nazywana jest Niebieską Księgą. Jeśli masz schorzenie, które jest wymienione w Niebieskiej Księdze, SSA automatycznie zatwierdzi twoje roszczenie. Chociaż rak rdzeniasty i anaplastyczny tarczycy występują stosunkowo rzadko, wyniki biopsji mogą pomóc w potwierdzeniu diagnozy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do słuszności swojej diagnozy, zaleca się, byś skonsultował się z lekarzem specjalizującym się w chirurgii tarczycy.

Rodzaje operacji tarczycy

Rodzaj operacji tarczycy, której potrzebujesz, zależy od powodu, dla którego chcesz ją usunąć. Operacja zazwyczaj odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Oznacza to, że nie będziesz świadomy tego, co się dzieje, a anestezjolog poda Ci do żył środek znieczulający w postaci gazu lub płynu. Otrzymasz też rurkę do oddychania, która pomoże ci oddychać podczas zabiegu.

Istnieją dwa główne rodzaje operacji tarczycy: otwarta i mini-keyhole. Obie procedury wymagają dużego nacięcia w przedniej części szyi. Zabieg otwarty polega na wprowadzeniu długiego, cienkiego instrumentu zwanego endoskopem w celu obejrzenia tarczycy. Narzędzia chirurgiczne są następnie wprowadzane przez inne nacięcia. Minimalnie inwazyjna operacja tarczycy jest częściej wybierana przez pacjentów. Oba rodzaje operacji mają swoje zalety.

Całkowita tyreoidektomia to zabieg polegający na usunięciu całego gruczołu. Wykonuje się ją zazwyczaj w przypadku ciężkich chorób tarczycy, w tym choroby Gravesa-Basedowa, a także w przypadku nieokreślonych zmian w biopsji cienkoigłowej. Z kolei częściowa tyreoidektomia polega na usunięciu tylko jednego płata tarczycy. Pacjenci, którzy mają małe guzki po jednej stronie tarczycy lub mały guzek w cieśni, zazwyczaj decydują się na tę opcję.

Chociaż nie są znane żadne długoterminowe skutki uboczne operacji tarczycy, ból gardła może utrzymywać się przez kilka pierwszych dni po operacji. Ból gardła będzie bardziej widoczny po operacji, ale większość ludzi może wrócić do normalnych zajęć i normalnie jeść i pić po operacji. Mogą też zostać w szpitalu na noc po zabiegu, żeby pomóc w powrocie do zdrowia. Pełny powrót do zdrowia po operacji może potrwać od trzech do czterech tygodni.

Zobacz też:  Naczyniak kręgosłupa a renta. Czy może być przyczyną otrzymania świadczenia?

Wymagania dotyczące renty inwalidzkiej po operacji tarczycy

Social Security Administration (SSA) wymaga, abyś przedstawił dowody medyczne, które potwierdzą, że kwalifikujesz się do otrzymania renty inwalidzkiej. Dowody te muszą potwierdzać, że nie możesz pracować z powodu wymienionej w wykazie niepełnosprawności. Innymi słowy, nie możesz pracować z powodu choroby lub zaburzenia pracy tarczycy. SSA bierze również pod uwagę Twój wiek, historię zawodową, wykształcenie, umiejętności zawodowe i niepełnosprawność medyczną przy określaniu, czy kwalifikujesz się do otrzymania renty inwalidzkiej.

Social Security Administration dzieli ludzkie ciała na 14 różnych kategorii upośledzeń. Zaburzenia tarczycy znajdują się na liście 9.00, Zaburzenia endokrynologiczne. Social Security Administration może wziąć pod uwagę także inne listy. Jeśli kwalifikujesz się do otrzymania renty inwalidzkiej z powodu choroby tarczycy, orzecznik przejrzy twoją dokumentację medyczną i określi, czy diagnoza kwalifikuje cię do otrzymania świadczeń. Jeśli nie, przejdziesz do etapu 4.

Możesz również kwalifikować się do świadczeń, jeśli cierpisz na chorobę Grave’a, schorzenie niewymienione w Niebieskiej Księdze. Ponadto nawracająca arytmia może kwalifikować cię do uzyskania świadczeń. Lekarz musi potwierdzić, że twój stan jest trwały, a objawy muszą obejmować nieuleczalne epizody omdleń lub zmienne stany psychiczne. Jeśli przeszedłeś operację tarczycy, powinieneś mieć dokumentację medyczną potwierdzającą diagnozę.

Problemy z tarczycą mogą mieć niszczące konsekwencje dla twojego zdrowia. Nieprawidłowo działająca tarczyca może wpływać na wiele funkcji organizmu, w tym na metabolizm. Możesz mieć trudności z pracą, odczuwać zmęczenie i przybierać na wadze. Twój stan może nawet wymagać renty inwalidzkiej, dlatego ważne jest, byś poświęcił trochę czasu na zrozumienie swoich świadczeń związanych z niepełnosprawnością. Możesz kwalifikować się do otrzymania zasiłku SSDI, jeśli masz wystarczającą ilość punktów za pracę i płaciłeś wystarczające podatki przez całe życie.

Renty inwalidzkie ZUS dla osób z rakiem tarczycy

Istnieje wiele czynników, które należy rozważyć przed złożeniem wniosku o rentę inwalidzką Social Security dla osób z rakiem tarczycy po usunięciu gruczołu. Czynniki te obejmują nasilenie objawów, moc dowodów medycznych, wiek, rodzaj wykonywanej pracy, poziom wykształcenia oraz wpływ choroby na inne układy organizmu. Kiedy wszystkie wymagane informacje zostaną zebrane, proces ubiegania się o to świadczenie może zostać przyspieszony. Po zatwierdzeniu wniosku możesz zacząć otrzymywać świadczenia, jak tylko rozpocznie się kolejny cykl zasiłkowy.

Jeśli jesteś w trakcie leczenia raka tarczycy po usunięciu gruczołu, możesz kwalifikować się do zasiłku współczucia. Świadczenie to jest oferowane osobom z zaawansowanym rakiem i jest przyznawane w trybie przyspieszonym ze względu na jego ciężkość. Musisz jednak dostarczyć pełny raport patologiczny, aby móc zostać uwzględnionym w tym programie. Inną możliwością ubiegania się o ubezpieczenie od niepełnosprawności jest program RFC (residual functional capacity). W tym programie twój lekarz wypełnia formularz RFC, aby określić wysokość świadczeń, do których jesteś uprawniony.

Rak tarczycy może być trudny do określenia, ponieważ każdego dotyka w inny sposób. Jeśli jednak zdiagnozowano u ciebie raka tarczycy i jesteś niezdolny do pracy przez co najmniej rok, możesz kwalifikować się do otrzymywania świadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Twoja diagnoza powinna zostać przesłana do Social Security Administration wraz z dokumentacją medyczną i kopią biopsji. Jeśli nie jesteś pewien, czy się kwalifikujesz, sprawdź nasz BEZPŁATNY arkusz informacyjny na temat renty inwalidzkiej Social Security.

Adwokat ds. inwalidztwa Social Security jest dobrym wyborem, jeśli przeszedłeś zabieg usunięcia tarczycy i czeka cię długie oczekiwanie na zasiłek. Może on pomóc ci wypełnić niezbędne formularze i złożyć apelację, jeśli zostaniesz odrzucony. Dodatkowo, adwokat może pomóc ci zakwalifikować się do programu Compassionate Allowance. Jest wiele innych powodów, dla których warto wybrać adwokata do spraw inwalidztwa, więc warto się nad tym zastanowić.


Podobne Tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska