Czy proteza na implantach poprawi życie seniora?

proteza na implantach

Problemy z kompletnością uzębienia wśród seniorów powodują nie tylko problemy z jedzeniem, ale mogą również wywoływać wycofanie się z życia towarzyskiego i spadek pewności siebie. Dlaczego proteza na implantach może rozwiązać ten problem?

Czym jest proteza na implantach?

Najprościej rzecz ujmując, jest to rodzaj protezy montowany bezpośrednio do kości pacjenta, nie zaś, jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań, np. na klej. Proces montażu takiej protezy jest wieloetapowy, na samym początku konieczne jest zamontowanie kilku implantów mocujących, które osadzane są w wyrostku zębowym, to właśnie do nich po zagojeniu będzie montowana proteza. Następnie dobierana jest proteza, jej dokładny kształt jest całkowicie dopasowany do dziąsła pacjenta – jest ona przygotowywana przez protetyka. Po przygotowaniu protezy możliwe jest korzystanie z niej bez jakichkolwiek większych przygotowań, umieszczone wcześniej implanty pozwalają na jej błyskawiczny montaż, oraz w razie konieczności demontaż.

Dowiedz się więcej o protezach na: https://www.estetique-wroclaw.pl/

Kto może skorzystać z protezy na implantach?

Z takiego rozwiązania mogą skorzystać praktycznie wszystkie osoby mające zdrowe kości, które pozwalają na zamontowanie implantów. Tak więc będzie to idealne rozwiązanie, dla które osób utraciły zęby ze względu na podeszły wiek. Warto zaznaczyć, że zastosowanie protezy na implantach wcale nie musi oznaczać wcześniejszego całkowitego braku uzębienia. Możliwe jest takie skonstruowanie implantu, by współgrał z istniejącym uzębieniem, tak więc może być on zastosowany w przypadku, kiedy występują tylko jego braki. Kiedy proteza na implantach nie będzie możliwa do zastosowania? Na pewno nie będzie możliwości jej założenia u osób młodych, których kościec wciąż się formuje. Wynika to z faktu, że implanty mocujące muszą zostać umieszczone bezpośrednio w kości, ich zastosowanie, w momencie ciągłego wzrostu spowodowałoby brak możliwości dopasowania protezy, oraz, mogłoby doprowadzić do późniejszych komplikacji. Przeciwwskazaniem jest również cukrzyca, która jest w stanie nieustabilizowanym – powoduje ona znaczne problemy z gojeniem się ran i również mogłaby doprowadzić do komplikacji związanej z montowaniem implantów. Na koniec, warto zaznaczyć, że niezależnie od wieku pacjent powinien być w dobrej kondycji zdrowotnej i mieć prawidłowe wyniki badań krwi.

Zobacz też:  Jak wziąć pilną pożyczkę na dzisiaj?

Sprawdź też: https://www.estetique-wroclaw.pl/implantologia/proteza-na-implantach/

Przewaga protezy na implantach nad tradycyjnymi rozwiązaniami

Podstawową przewagą, jaką ma proteza na implantach nad tradycyjną, jest większa wygoda. Ze względu na swoją konstrukcję, nie ma w niej konieczności stosowania kleju do protez. Do tego jest ona znacznie stabilniejsza, ze względu na mocowanie bezpośrednio do kości pacjenta. Taki sposób mocowania zwiększa też bezpieczeństwo protezy, nie występuje w niej ryzyko zadławienia się nią podczas snu, Proteza na implantach będzie zwykle też znacznie lepiej dopasowana, nie spowoduje więc ucisku na dziąsła, dlaczego tak się dzieje? Stabilne mocowanie sprawia, że proteza zawsze będzie znajdowała się w tej samej pozycji, tym samym uniemożliwi to nieznaczne jej ruchy, które mogą powodować znaczny dyskomfort pacjenta. Na sam koniec warto wspomnieć, że proteza na implantach pozwala na spożywanie każdego rodzaju pokarmu, bez ryzyka jej wypadnięcia, albo dostania się drobinek jedzenia pod protezę.

Jak widać, proteza na implantach nie tylko może zwiększyć komfort życia, ale również jest zupełnie bezproblematyczna w porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi, dlatego też warto rozważyć jej zastosowanie, jeżeli tylko nie występują przeciwwskazania medyczne.

Podobne Tematy:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska