Najniższa renta 2022 – ile wynosi po waloryzacji?

Najniższa renta 2022 - ile wynosi po waloryzacji?

Kiedy planujesz przejść na emeryturę w 2022 roku, będziesz chciał się dowiedzieć, która państwowa i krajowa emerytura będzie najniższa. Dzięki darmowemu narzędziu Super Fund Finder możesz dowiedzieć się, które fundusze emerytalne są najniższe, a które najwyższe. Test niskich dochodów wymaga, byś miał niższą wartość netto niż średnia stanowa, więc to wyliczenie może pomóc ci określić, czy kwalifikujesz się do emerytury państwowej. Osoby samotne muszą też mieć majątek poniżej 270 500 dolarów lub 487 000 dolarów, żeby się zakwalifikować. Emerytury częściowe możesz otrzymać, jeśli posiadasz aktywa w wysokości od 599 750 do 816 250 dolarów.

Średni dochód emerytalny w 2022 roku

Średni dochód na emeryturze w 2022 roku wynosi 20 220 dolarów, co oznacza wzrost z 16 880 dolarów w 2012 roku. Jednak wartość ta zmieniła się w ciągu ostatnich pięciu lat. Dzisiejsi emeryci są o wiele bardziej zależni od inwestycji, oszczędności i programów rządowych. Dla wielu Amerykanów rządowa siatka bezpieczeństwa nie jest wystarczająca. W 2022 roku Social Security ma otrzymać największą od 40 lat podwyżkę COLA, co sprawia, że emeryci muszą znaleźć inne sposoby na uzupełnienie swoich dochodów.

US Census Bureau opracowuje dane na temat przeciętnego dochodu emerytalnego. Najnowsze dane pochodzą z 2021 roku i pokazują znaczący spadek w porównaniu z rokiem ubiegłym. Spadek mediany dochodu emerytalnego jest często przypisywany ograniczeniu wydatków wśród emerytów. Podczas gdy mediana dochodu emerytalnego może wydawać się wysoka, rzeczywista sytuacja może być dużo gorsza. Średni dochód na emeryturze w 2022 roku może nie odzwierciedlać kryzysu emerytalnego, który sprawia, że tak wielu Amerykanów ogranicza wydatki.

Średni dochód na emeryturze w 2022 roku różni się w zależności od płci i rasy osoby. Na przykład kobieta, która planuje wydawać 60 000 dolarów rocznie, musi mieć oszczędności równe prawie 1,5 miliona dolarów. W Stanach Zjednoczonych 45% osób z wyżu demograficznego i 45% osób z pokolenia X w ogóle nie ma oszczędności emerytalnych. Tymczasem biali Amerykanie mają najwyższą średnią oszczędności emerytalnych. Natomiast mężczyźni będą mieli trudności z uzyskaniem niższych średnich oszczędności emerytalnych w ciągu najbliższych kilku dekad.

Innym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest ilość pieniędzy potrzebnych do utrzymania podobnego standardu życia na emeryturze. Większość emerytów potrzebuje 70-80% swoich dochodów sprzed emerytury, aby utrzymać swój styl życia. Kwota ta powinna pokryć koszty mieszkania, opieki zdrowotnej i innych niezbędnych rzeczy. Środki te pochodzą z oszczędności emerytalnych i planów emerytalnych. Bardzo ważne jest, by zrozumieć, jakie jest źródło Twojego dochodu w okresie emerytalnym, by móc właściwie zainwestować swoje pieniądze.

Średnia emerytura w Stanach Zjednoczonych wynosi około 10 788 dolarów rocznie. Osoby pracujące w wojsku lub w rządzie mają wyższą średnią roczną emeryturę. Ogólnie rzecz biorąc, kwota pieniędzy odkładana na emeryturę rośnie z czasem, więc praca przez 35 lat gwarantuje większą wypłatę miesięcznie. Liczba osób posiadających emerytury stale spada. Ostatnie badania przeprowadzone przez Centrum Praw Emerytalnych wykazały, że tylko 31% Amerykanów ma plany emerytalne o zdefiniowanym świadczeniu.

Średnia emerytura państwowa w 2022 roku

Średnia emerytura państwowa na rok 2022 zostanie nieznacznie podwyższona. Jednak wzrost ten nie jest wystarczający, by nadążyć za inflacją, ponieważ wskaźnik CPI osiągnął w marcu poziom 6%. Aby zapewnić ludziom odpowiedni poziom dochodów, ważne jest, by zrozumieć, ile potrzebujesz na emeryturę. Jeśli nie jesteś pewien, ile pieniędzy będziesz potrzebował w przyszłości, rozważ skorzystanie z kalkulatora emerytalnego, żeby określić, ile możesz zaoszczędzić.

Średnia emerytura państwowa wzrośnie w nadchodzącym roku o 3,1%. Obejmie ona świadczenia dla osób w wieku produkcyjnym, takie jak zasiłki dla opiekunów, składki emerytalne i zasiłki na dodatkowe potrzeby. Wzrost ten jest uzależniony od inflacji i będzie odzwierciedlony w pierwszym miesiącu nowego roku podatkowego. Pełne informacje o podwyżce możesz przeczytać na stronie Parlamentu Zjednoczonego Królestwa. Nowe stawki będą obowiązywać od 11 kwietnia 2022 roku. Podwyżka ta jest znacznie niższa niż stawka obowiązująca w poprzednim roku.

Jeśli mieszkasz w Wielkiej Brytanii dłużej niż 10 lat, możesz nadal wliczać swój czas tam spędzony. Jeśli przepracowałeś co najmniej 35 lat, nadal możesz kwalifikować się do emerytury państwowej. Jeśli mieszkałeś za granicą przez ponad 10 lat, będziesz potrzebował dodatkowych pięciu lat, aby zakwalifikować się do pełnej emerytury państwowej. Jeśli nie masz żadnych kwalifikujących lat, możesz wpłacać dobrowolne składki, aby pokryć tę lukę.

Możesz uzupełnić swoją emeryturę państwową na kilka sposobów. Możesz też wpłacać więcej na emeryturę osobistą (lub ISA) albo zwiększyć składki na ubezpieczenie społeczne. Jeśli jesteś zatrudniony, sprawdź u swojego pracodawcy, czy oferuje programy dopasowane do Twoich potrzeb. Jeśli pracujesz na własny rachunek, możesz skorzystać z różnych programów emerytalnych, aby uzupełnić swoją państwową emeryturę. Niektórzy pracodawcy oferują dodatkowe programy emerytalne, więc warto zbadać swoje możliwości.

Średnia emerytura państwowa na rok 2022 wzrośnie o około 3,1% wraz z rozpoczęciem nowego roku podatkowego. Wysokość emerytury państwowej wzrośnie o około PS289 dla osób, które mają ciężką sytuację materialną. Wysokość emerytury zależy od kilku czynników, w tym od Twojego rejestru ubezpieczeń społecznych. Powinieneś skontaktować się ze swoim Departamentem Pracy i Emerytur, żeby dowiedzieć się, jaka będzie wysokość Twojej nowej emerytury. Możesz też sprawdzić, czy jesteś uprawniony do dodatkowej emerytury państwowej, jeśli zarabiasz powyżej pewnej kwoty.

Zobacz też:  Ile lat trzeba przepracować żeby dostać rentę: emerytura, ubezpieczenie i składka zus

Średnia wysokość częściowej emerytury państwowej w 2022 roku

W czwartek 25 listopada rząd potwierdził zmiany w wysokości emerytury państwowej. Według Sekretarza Stanu ds. Pracy i Emerytur, średnia emerytura państwowa wzrośnie o 3,1%. Będzie ona rosła zgodnie ze wskaźnikiem cen towarów i usług konsumpcyjnych dla danego okresu referencyjnego, który jest publikowany przez Office for National Statistics. Jednak jeśli jesteś na emeryturze, zmiany odczują tylko ci, którzy nie pracują od co najmniej pięciu lat.

Oprócz średniej emerytury państwowej możesz wpłacać dodatkowe składki, aby zwiększyć swoją kwotę. W zależności od wieku możesz zwiększyć swoje składki na ubezpieczenie społeczne i wykorzystać je do uzupełnienia emerytury państwowej. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, niektórzy pracodawcy oferują programy “match-fund” i automatycznie zwiększą Twoją emeryturę państwową. Jeśli masz ponad 80 lat, Twoja emerytura państwowa automatycznie wzrośnie o 10 EUR tygodniowo. Jeśli nie masz dorosłych osób na utrzymaniu, Twoja Emerytura Państwowa nie jest opodatkowana.

Podwyżka emerytury państwowej była niewielka. Została ona wywołana przez politykę Triple Lock, która ma na celu zwiększenie emerytury państwowej o najwyższy z trzech czynników, wzrost zarobków i inflację. W roku podatkowym 2022/2023 rząd zawiesił gwarancję potrójnej blokady i wprowadził system podwójnej blokady. Oznacza to, że w 2022 roku emerytura państwowa wzrośnie o 3,1%, czyli więcej niż inflacja wynosząca 2,5%. Jednak wskaźnik CPI wzrósł do ponad 6%.

Jeśli nie pracujesz od ponad pięciu lat, nadal możesz ubiegać się o emeryturę państwową, jeśli płaciłeś PRSI od momentu wejścia na rynek pracy. Jeśli jednak byłeś samozatrudniony, możesz nie mieć możliwości ubiegania się o emeryturę państwową do następnego roku podatkowego. Dlatego musisz dokładnie wiedzieć, jaka będzie średnia wysokość emerytury częściowej w 2022 roku.

Średnia pełna emerytura państwowa w 2022 roku

Średnia pełna emerytura państwowa wzrośnie do 2022 roku o prawie 7%, czyli najwięcej od ponad dekady. Podwyżka nastąpi w czasie, gdy wzrost płac jest powyżej średniej, a rząd uznał, że w obecnej sytuacji nie można sobie pozwolić na potrójną blokadę. W związku z tym rząd usunął element płacowy z obliczeń dotyczących podwyżki emerytury państwowej w 2022 roku. Co więcej, rząd nie zapewnił, że potrójna blokada powróci w 2023 roku.

Przy obliczaniu wysokości emerytury ważne jest, by wziąć pod uwagę inne źródła dochodu. Emerytura państwowa pomoże Ci utrzymać dotychczasowy styl życia po przejściu na emeryturę, ale może nie wystarczyć na utrzymanie całego Twojego stylu życia. Ponieważ emerytura państwowa zaczyna się dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego, możesz potrzebować dodatkowego dochodu. Chociaż dobrowolne wpłaty mogą zwiększyć Twoją emeryturę państwową, musisz mieć pewność, że masz wystarczające oszczędności lub dochód do dyspozycji, aby pokryć te wydatki. Może to być trudne, jeśli planujesz kontynuować pracę.

Choć podwyżka jest mile widziana, ważne jest, żebyś wiedział, ile będziesz potrzebował na emeryturze. Skorzystanie z kalkulatora emerytalnego, by oszacować swoje potrzeby, pomoże Ci zaplanować finanse na emeryturę. Podwyżka wyniesie trzy procent, czyli nieco więcej niż 2,5% wzrostu wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych dla odpowiedniego okresu referencyjnego. Wzrost ten będzie oparty na najnowszych danych Biura Statystyki Krajowej (Office of National Statistics) i będzie odzwierciedlał zmiany w innych politykach rządowych.

Musisz także znać szczegóły dotyczące Twojej obecnej emerytury państwowej. Możesz być uprawniony do wykorzystania czasu pracy spędzonego za granicą do nowej emerytury państwowej. Jednak kryteria w tym zakresie różnią się w zależności od kraju. Przed złożeniem wniosku powinieneś skonsultować się ze swoim przewodnikiem emerytalnym. Powinieneś także rozważyć uzupełnienie składek na ubezpieczenie społeczne. Poza tym możesz mieć możliwość wykorzystania dobrowolnych składek NI do uzupełnienia swojej emerytury państwowej. Jeśli jednak masz braki w swoim dorobku, możesz być zmuszony do wpłacania dobrowolnych składek, aby je uzupełnić.

Rządowa polityka potrójnej blokady, która obowiązuje przez rok, ma na celu ochronę dochodów z emerytury państwowej przed inflacją. Rząd usunął element zarobków z kalkulacji potrójnej blokady, dzięki czemu średni wzrost emerytury państwowej będzie wynosił albo trzy procent wzrostu indeksu cen towarów i usług konsumpcyjnych, albo dwa procent. Jednak ten wzrost emerytury państwowej nie uwzględniałby Covid-19, co miało wpływ na finanse skarbu państwa.


Podobne Tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska