Liposukcja brzucha – na czym polega i kiedy warto się na nią zdecydować?

Liposukcja pozwala na bezpośrednie usunięcie znacznej ilości tkanki tłuszczowej i szybkie wyszczuplenie sylwetki. Najnowsze metody odsysania tłuszczu sprawiają, że procedura jest mniej inwazyjna niż jeszcze kilka lat temu. Nie jest to jednak zabieg dla każdego. Na czym polega liposukcja brzucha? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu?

Kiedy wykonuje się liposukcję brzucha, a kiedy nie jest ona wskazana?

Wskazaniem do liposukcji brzucha jest nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach talii. Zabieg odsysania tłuszczu nie jest jednak wskazany w przypadku osób otyłych. W pierwszej kolejności zalecana jest redukcja masy ciała. Celem liposukcji jest usunięcie zalegającego tłuszczu, opornego na inne metody odchudzania. Oponka na brzuchu, boczki czy wystający brzuch to objawy tzw. miejscowej otyłości, którą można zlikwidować właśnie poprzez odsysanie tłuszczu.

Oprócz otyłości do przeciwwskazań liposukcji należą m.in.:

  • rozległe rozstępy na obszarze zabiegowym,
  • mocno rozluźniona i zwiotczała skóra,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • choroby serca, wątroby lub nerek,
  • cukrzyca,
  • niewyrównane choroby tarczycy,
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze.

Jak wygląda zabieg liposukcji brzucha?

Istnieją różne metody odsysania tłuszczu. Jedną z nich jest liposukcja ultradźwiękowa (kawitacyjna), którą wykonamy w Klinice Miracki w Warszawie. Zabieg wykonywany jest przez chirurga w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, pod okiem chirurga. Cała procedura może potrwać nawet do pięciu godzin.

Liposukcja ultradźwiękowa rozpoczyna się od wykonania niewielkich nacięć w skórze brzucha, przez które wprowadzana jest sonda, emitująca ultradźwięki. Następuje rozbicie tkanki tłuszczowej i odseparowanie jej od tkanek okalających. Dzięki zastosowaniu ultradźwięków nerwy i naczynia krwionośne nie są narażone na uszkodzenia, dzięki czemu zabieg jest znacznie mniej inwazyjny od tradycyjnej liposukcji. Pod wpływem kawitacji tkanka tłuszczowa zostaje przetworzona w emulsję i można ją bezpiecznie odessać przy pomocy specjalnej pompy.

Zobacz też:  Co zrobić, gdy starsza osoba wymiotuje: porady i zalecenia

Liposukcja brzucha – czy warto?

Liposukcja ultradźwiękowa pozwala na usunięcie znacznych depozytów tkanki tłuszczowej z brzucha w bezpieczny i mało inwazyjny sposób. Wyszczupla talię, zmniejszając jej obwód nawet o kilkanaście centymetrów. Ultradźwięki mają dodatkowe korzystne działanie – pozwalają na ujędrnienie skóry i poprawienie napięcia skóry. Mięśnie brzucha dotychczas skrywane pod warstwą tkanki tłuszczowe są po liposukcji kawitacyjnej wyraźnie podkreślone.

Efekty liposukcji są trwałe – raz usunięte komórki tłuszczowe już się nie odtworzą. Należy jednak zadbać o zdrowy tryb życia. W połączeniu z regularną aktywnością i zbilansowaną dietą zabieg odsysania tłuszczu przynosi spektakularne i długoterminowe efekty.

Liposukcja ultradźwiękowa jest metodą mniej agresywną niż klasyczna liposukcja, więc wiąże się z krótszą rekonwalescencją. Dzięki zastosowaniu ultradźwięków naruszone tkanki goją się znacznie szybciej, a miejsce poddawane zabiegowi zostaje obkurczone i dobrze napięte. Trzeba jednak pamiętać, że nadal jest to poważny zabieg chirurgiczny, który powinien zostać poprzedzony odpowiednim przygotowaniem oraz skrupulatnym przestrzeganiem zaleceń po jego wykonaniu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, odwiedź stronę www.findbeauty.expert.com.

Materiał promocyjny

Podobne Tematy:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska