Jaki aparat słuchowy dla starszej osoby

Jaki aparat słuchowy dla starszej osoby

Kiedy szukasz aparatu słuchowego dla osoby starszej, najpierw musisz zdecydować, czy potrzebujesz aparatu robionego na zamówienie, czy bardziej standardowego. Dostępnych jest wiele różnych typów aparatów słuchowych i akcesoriów, ale jednym z najważniejszych czynników jest określenie Twoich potrzeb komunikacyjnych. Lekarz audiolog dokona oceny, by określić, jak dużą pomoc zapewni dany aparat słuchowy. Istnieją różne typy aparatów słuchowych dla różnych potrzeb, a specjalista powinien być w stanie dać Ci indywidualną rekomendację.

Starkey

Jeśli u Ciebie lub kogoś bliskiego zdiagnozowano ubytek słuchu, możesz rozważyć zakup aparatu słuchowego Starkey dla osób starszych. Niezależnie od tego, czy szukasz bardziej przystępnej opcji, czy bardziej zaawansowanego modelu, możesz skorzystać z pomocy eksperta. Niektóre aparaty słuchowe Starkey są wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak wykrywanie upadków. Aby znaleźć model najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb, przejrzyj naszą szeroką ofertę aparatów słuchowych.

Aparat słuchowy Starkey Livio AI jest przykładem najnowszej technologii wspomagającej słyszenie. Współpracuje on ze smartfonem i oferuje wiele korzyści, w tym natychmiastowe dostosowanie do hałasu z otoczenia, możliwość odbierania połączeń telefonicznych i słuchania multimediów w aparacie słuchowym. Thrive Assistant zapewnia pomoc w rozwiązywaniu problemów i posiada unikalną funkcję Hearing Care Anywhere, która umożliwia dokonywanie drobnych poprawek w aparatach słuchowych bez konieczności wizyty w gabinecie słuchowym. Starkey Livio AI wyposażony jest w sztuczną inteligencję, a Starkey Livio AI wykorzystuje zintegrowane czujniki, by zaoferować jakość dźwięku, która zmienia wszystko.

Aplikacja TruLink to kolejna innowacyjna funkcja w aparatach słuchowych Starkey. Łączy się ona z telefonem lub odtwarzaczem MP3 przez Bluetooth. Aplikacja umożliwia dostosowanie ustawień dźwięku w zależności od otoczenia i zapisanie do 20 ustawień. Możesz nawet użyć tej aplikacji, by zlokalizować swój aparat słuchowy, jeśli go zgubisz. Jest prosta w użyciu i współpracuje z większością urządzeń Apple i Android. Inną opcją jest bezprzewodowy streamer TV SurfLink Media 2. Ten streamer pozwala na przesyłanie dźwięku bezpośrednio z telewizora lub innych urządzeń elektronicznych. Ma doskonałą jakość dźwięku i jest kompatybilny z różnymi cyfrowymi i analogowymi źródłami sygnału.

Oticon

Jeśli jesteś osobą starszą, która zmaga się z ubytkiem słuchu, aparat słuchowy Oticon dla osób starszych może być rozwiązaniem, którego szukałeś. Jego inteligentne funkcje pozwalają na słuchanie muzyki i prowadzenie rozmów telefonicznych bez użycia rąk, a nawet możesz używać go jako mikrofonu podczas spotkania. Kolejnym pomocnym akcesorium jest Oticon ConnectClip. Łączy on Twój aparat słuchowy ze smartfonem, czyniąc z niego bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Działa też jako zdalny mikrofon, pozwalając Ci słyszeć głos rozmówcy. To urządzenie jest kompatybilne z urządzeniami Apple oraz urządzeniami z systemem Android z systemem OS 8.0 lub nowszym.

Oticon ma szeroką sieć autoryzowanych protetyków słuchu w całych Stanach Zjednoczonych i może Cię zaprowadzić do jednego z nich na bezpłatne badanie i ocenę słuchu. Konsumenci mogą również korzystać z państwowych praw konsumenckich, które wykraczają poza gwarancję producenta. W wielu stanach obowiązują prawa ochrony konsumenta dotyczące aparatów słuchowych, w tym obowiązkowe okresy próbne i zasady zwrotu. Opinie o aparatach słuchowych Oticon można znaleźć na portalu Trustpilot.

Aparaty słuchowe Oticon Alta2, Nera2 i Ria2 są dostępne w różnych modelach i przedziałach cenowych. Oticon wprowadził też na rynek aparat słuchowy miniRITE o smukłej konstrukcji i z łatwym w obsłudze przyciskiem. Aparaty zauszne i RITE są tak skonstruowane, by mogły wytrzymać aktywny tryb życia. Ponadto wszystkie mają certyfikat IP58, co oznacza, że są wodoodporne.

Signia

Jeśli jesteś osobą starszą, która chce kupić nowy aparat słuchowy, możesz się zastanawiać, jaki jest najlepszy wybór. Na szczęście dostępnych jest wiele świetnych opcji, w tym linia Signia Insio, która jest wkładana do ucha. Jest to doskonała opcja dla osób z lekkim, średnim i ciężkim ubytkiem słuchu. Jego niewielki rozmiar i konstrukcja sprawiają, że jest praktycznie niewidoczny, ale nie jest tani. Koszt waha się od 1 299 do 2 299 dolarów za ucho.

Signia Pure Charge&Go AX jest wyposażony w zaawansowaną technologię, która zwiększa czystość mowy i możliwości połączeń. Aparat słuchowy jest kompatybilny z urządzeniami iPhone i Android, a także z cyfrowym asystentem napędzanym przez sztuczną inteligencję. Zawiera również pilot miniPocket do dyskretnej regulacji głośności. Dla tych, którzy często zapominają naładować aparaty słuchowe, Pure Charge&Go X wyposażono w bezprzewodową ładowarkę i łączność Bluetooth.

Aparaty Insio Nx są dostępne w dwóch podstawowych wersjach: wewnątrzusznej i wewnątrzkanałowej. Oba mają doskonałą jakość dźwięku, a Insio Nx ma czuły mikrofon, który minimalizuje hałas z otoczenia. Insio Nx jest też kompatybilny z wieloma urządzeniami. A dzięki szerokiej gamie funkcji i opcji możesz łatwo znaleźć najlepszy aparat słuchowy dla starszej osoby. Jego wysoka jakość dźwięku z pewnością zadowoli nawet najbardziej wybrednego seniora.

Signia Core

Jeśli Twój bliski ma problemy ze słuchem, powinieneś rozważyć zakup aparatu słuchowego Signia. Signia jest wiodącą marką w branży aparatów słuchowych. Korzenie firmy Signia sięgają 1878 roku, ale w ostatnich latach firma przekształciła się w markę globalną. Obecnie firma oferuje ponad dwadzieścia modeli aparatów słuchowych. Ważne jest, by pamiętać, że ceny różnią się w zależności od miejsca i dostawcy.

Zobacz też:  Objawy odwodnienia u starszych osób - jak je rozpoznać i zapobiegać?

Choć aparaty słuchowe Signia Core mogą nie pasować idealnie do Twojego bliskiego, oferują wiele korzyści. Urządzenia są bezprzewodowe, a automatyczne ładowanie jest dostępne w etui. Są też dostępne w różnych kolorach i można je nosić w uchu od dwojga do pięciorga osób. Signia Core ma dodatkowy kanał do redukcji hałasu, co jest przydatne dla tych, którzy często wychodzą z domu. Urządzenie to ma też łączność Bluetooth i jest kompatybilne z usługami strumieniowymi.

Signia Core jest dostępna w kilku wersjach. Linia CROS została zaprojektowana specjalnie dla osób starszych z nieuleczalnym ubytkiem słuchu w jednym uchu. Zapewnia ona naturalne wrażenia słuchowe i jest dostępna w wersji zausznej, wewnątrzusznej i wewnątrzkanałowej. Modele CROS są przystępne cenowo, a niektóre z nich są nawet wyposażone w łącze Bluetooth do strumieniowego przesyłania muzyki. Ich cena jest też niższa niż cena aparatów jednousznych firmy Phonak, które mogą kosztować nawet 2400 dolarów za jedno urządzenie.

Signia Viva

Jeśli szukasz aparatu słuchowego dla osoby starszej, być może zetknąłeś się z marką Signia. Linia produktów tej firmy obejmuje wiele różnych aparatów słuchowych, które mogą pomóc osobom starszym z różnym stopniem ubytku słuchu. W przeciwieństwie do innych marek, aby dopasować aparat słuchowy Signia, musisz odwiedzić lokalnego audiologa. Jeśli jednak nie jesteś w stanie tego zrobić, możesz rozważyć aparaty słuchowe innych marek. Signia oferuje usługi naprawcze w prawie wszystkich krajach Ameryki Północnej i Południowej, w dwóch krajach afrykańskich oraz w Australii i Nowej Zelandii.

Signia Viva może pomóc Ci lepiej słyszeć w wielu różnych sytuacjach. Etui z funkcją bezprzewodowego ładowania pozwala na korzystanie z aparatu, gdy jesteś poza domem lub gdy go ładujesz. Aparaty słuchowe są też dostępne w różnych kolorach, więc możesz łatwo rozpoznać, który z nich do Ciebie pasuje. Czas działania baterii aparatu jest długi, a baterię można naładować w ciągu kilku godzin. Signia Viva ma baterię litowo-jonową, którą można ładować, i jest kompatybilna z aplikacją Signia myControl.

Chociaż zakup aparatu słuchowego dla osoby starszej może być kosztowny, istnieje kilka możliwości sfinansowania tego zakupu. Niektóre prywatne plany ubezpieczeniowe pokrywają koszty aparatów słuchowych, inne nie. Powinieneś sprawdzić w swojej agencji ds. starzenia się, czy w Twojej okolicy są programy, które mogą pomóc Ci w zakupie aparatów słuchowych. Jeśli prywatne ubezpieczenie nie zapewnia środków finansowych, możesz rozważyć zwrócenie się o pomoc do lokalnego klubu non-profit. Lions Club i inne podobne kluby często oferują pomoc w zakupie aparatu słuchowego dla osób starszych.

Signia In-The-Canal

Mimo że Signia jest stosunkowo nową firmą na rynku aparatów słuchowych, oferuje mocne i wygodne aparaty. Dzięki współpracy z firmą Sivantos, Inc, wiodącym producentem aparatów słuchowych na świecie, Signia może zaoferować Ci kompleksowe rozwiązanie dla Twojego ubytku słuchu. Produkty Signia są sprzedawane w ponad 120 krajach i są dostępne w wielu różnych stylach, by sprostać Twoim potrzebom.

Signia In-The-Canal posiada kilka programów terapeutycznych, które zwalczają efekty epizodów dzwonienia. Dostępnych jest pięć różnych rodzajów szumu statycznego, cztery fale oceaniczne i tylko sygnał terapeutyczny. Dostępny jest również tryb mieszany statyczny/fale. Ta funkcja pozwala aparatowi wykrywać hałas w tle i redukować go w naturalny sposób. Aparat słuchowy, który wykorzystuje kombinację tych funkcji, jest przeznaczony dla osób starszych z ubytkiem słuchu.

Aparaty Signia Pure Charge & Go X i Pure X mają wymienne obudowy. Oznacza to, że możesz zmieniać obudowę, by dopasować ją do różnych okazji. Na przykład, jeśli aparaty słuchowe wyglądają trochę przestarzale, łatwo jest zmienić obudowę na nowy kolor. Aplikacja Signia zapewnia pełną kontrolę nad aparatami słuchowymi. Możesz też przesyłać dźwięk bezpośrednio do uszu.

Signia Pure x i Pure Charge & Go X zawierają technologię signia miniReceiver 2.0. Linia aparatów słuchowych Xpert wykorzystuje technologię sygnału telefonicznego TwinPhone, która zapewnia wysokiej jakości transmisję dźwięku. Niezależnie od tego, czy Twój problem ze słuchem jest lekki czy poważny, jest aparat słuchowy Signia stworzony dla Ciebie.


Podobne Tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska