Zasiłek szkoleniowy to miesięczna wypłata dla osoby uczestniczącej w programie poszukiwania pracy lub dokształcania. Wysokość zasiłku zależy od wielu czynników, takich jak liczba godzin przepracowanych w tygodniu i poziom kwalifikacji. Więcej informacji znajdziesz w artykule Kwalifikacje, wypłaty i zwrot kosztów. Możesz też zapytać swojego pracodawcę o dodatek szkoleniowy, gdybyś potrzebował dodatkowej pomocy. Kryteria kwalifikacyjne są dość proste: musisz mieć wyższe wykształcenie niż najniższe stanowisko w twojej branży.
Kwalifikacje
Jeśli nie spełniasz kryteriów przyznania zasiłku szkoleniowego, możesz zwrócić się do ministra o ponowne rozpatrzenie sprawy. Pomoc ta jest wypłacana przez określoną liczbę miesięcy, zwykle przez rok. Aby nadal otrzymywać zasiłek szkoleniowy, musisz nadal spełniać wymagania określone w punkcie 6 ustawy. Jest on wypłacany co miesiąc z góry i musisz spełniać wszystkie inne wymagania określone przez ministra. Zasiłek szkoleniowy ma za zadanie pomóc ci w kontynuowaniu nauki, a nie zastąpić twoją pracę.
Kwalifikacje do otrzymania zasiłku szkoleniowego są takie same jak do otrzymania pomocy na szkolenie zawodowe, z wyjątkiem kryterium dochodowego. Zasadniczo kwalifikują się do niego młodociane osoby niepełnosprawne, które nie ukończyły szkolenia zawodowego i nie ukończyły 18 roku życia. Doradca zawodowy sprawdzi podstawowe potrzeby wnioskodawcy oraz jego dochody, jeśli takie uzyskał w trakcie szkolenia zawodowego. Po przeanalizowaniu tych szczegółów doradca zawodowy może określić, czy spełniasz kryteria przyznania zasiłku szkoleniowego.
Płatności
Zasiłek szkoleniowy, czyli PSB, to płatność przyznawana osobie za odbycie kształcenia lub szkolenia zawodowego. PSB to stała kwota wypłacana przez pracodawcę pracownikowi w okresie szkolenia. Zasiłek ten jest obliczany na podstawie kwot środków na F103. Dla osób, które pracują, PSB może być stałą kwotą lub może być wyższy. Dla osób bezrobotnych lub pracujących tymczasowo PSB może być wyższy lub niższy, w zależności od okoliczności.
Zasiłek szkoleniowy jest wypłacany w czasie wakacji, jeśli Agencja Zatrudnienia wyrazi na nie zgodę. Agencja Zatrudnienia decyduje, czy dana osoba ma prawo do tego zasiłku po ukończeniu 18 miesięcy szkolenia czy po roku. Po osiągnięciu tego progu Agencja Zatrudnienia wysyła do danej osoby kwestionariusz dotyczący dalszego przyznawania dodatku szkoleniowego. Dodatek jest wypłacany z mocą wsteczną i za każdy dzień kalendarzowy. Jeśli uczestniczysz w programie szkoleniowym, warto sprawdzić, czy Twoje uprawnienia są zgodne z planem szkolenia.
Nadpłaty dokonane na rzecz osób stanowią dług wobec Korony Saskatchewan. Nadpłaty te mogą być odzyskane za pomocą wszelkich środków prawnych dozwolonych przez Ustawę o Administracji Finansowej z 1993 roku. Ustawa ta ma zastosowanie do wszystkich programów rządowych. Ministerstwo Finansów i Administracji ma prawo do stwierdzenia nadpłaty, jeżeli dana osoba nie przestrzega warunków swojej umowy. Jeśli odmówiono ci przyznania zasiłku szkoleniowego, możesz się od tego odwołać do dyrektora wykonawczego Oddziału Obsługi Studentów i Rozwoju Programów.
Osoby uczęszczające na kursy FET mają prawo do bezpłatnego zakwaterowania i dodatku na podróż. Jeśli otrzymujesz zmniejszony zasiłek dla poszukujących pracy, nadal będziesz kwalifikować się do otrzymania zasiłku szkoleniowego FET. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat, możesz ubiegać się o dodatek szkoleniowy FET po raz pierwszy. Ten dodatek szkoleniowy związany z wiekiem przestanie ci przysługiwać, kiedy przestaniesz otrzymywać zasiłek socjalny. Dlatego przed złożeniem wniosku o zasiłek szkoleniowy FET powinieneś sprawdzić, czy kwalifikujesz się do jego otrzymania. Kiedy zakończysz proces składania wniosku, możesz skontaktować się z Centrum Szkoleniowym ETB, by otrzymać zasiłek szkoleniowy FET.
Zwrot
Wysokość zwracanej kwoty zasiłku szkoleniowego zależy od wielu czynników. Aby zakwalifikować się do otrzymania zasiłku, firma musi być zarejestrowana w Crossroads Bank for Enterprises przez co najmniej cztery lata. Musi też posiadać certyfikat potwierdzający jej zaangażowanie w gospodarkę cyrkularną. Firma musi wystąpić o taki certyfikat co najmniej trzy miesiące przed złożeniem wniosku. Ważne jest też, by do wniosku dołączyć wszelkie załączniki, a Departament Gospodarki i Zatrudnienia w Brukseli potwierdzi ich odbiór w ciągu miesiąca.
Aby otrzymać zwrot kosztów, uczestnik musi zadeklarować swój dochód w miesiącu, w którym otrzymał dodatek szkoleniowy. Należy zadeklarować wysokość dochodu i przedstawić wymaganą dokumentację potwierdzającą zarobki. Nadpłaty muszą być obliczane i odzyskiwane na podstawie całkowitych zarobków brutto i netto osoby szkolonej w miesiącu, w którym dokonano płatności. O ile pracodawca nie potwierdzi statusu zatrudnienia stażysty, wnioskodawca musi zgłosić wszelkie zarobki uzyskane w miesiącu, w którym odbywało się szkolenie.
Pracownicy powinni być poinformowani o wszelkich ograniczeniach dotyczących zwrotu kosztów szkolenia. Kwota zwrotu musi mieścić się w limitach pomocy edukacyjnej IRS. Zwrot powinien również uwzględniać kwestię nabywania uprawnień. Ważne jest, czy pracownicy muszą zwracać środki firmie. Ponadto zwrot kosztów szkolenia może wpłynąć na morale pracowników. Na przykład, jeśli pracownik ukończy szkolenie w college’u lub na uniwersytecie, jego certyfikat może być przydatny w innym miejscu. Podsumowując, najlepiej jest zawrzeć takie ograniczenia w kontrakcie pracownika.
Wysokość dodatku szkoleniowego zwracanego przez pracodawcę jest ograniczona. W zależności od ilości szkoleń, osoba, która je odbyła, może co miesiąc otrzymać do dwunastej części swojej rocznej nagrody. Środki te mogą być wykorzystane na podróże, materiały lub inne wydatki edukacyjne. Pracodawcy mogą jednak narzucić warunki, które ograniczają lub uniemożliwiają zwrot pieniędzy. Musisz upewnić się, że przy ustalaniu wysokości zwrotu przestrzegasz warunków umowy szkoleniowej. Powinieneś zapoznać się ze swoim układem zbiorowym pracy, by upewnić się, że nie naruszasz prawa.
Urlop
Jeśli pracujesz w firmie, możesz mieć prawo do urlopu lub dodatku szkoleniowego w określonym dniu. Urlop to dzień wolny od pracy, ale w niektórych przypadkach możesz mieć prawo do dodatkowego czasu wolnego ze specjalnych powodów. Do takich okoliczności należą: służba przysięgłych, urlop wojskowy lub wypadek przy pracy. Tego typu pracownicy mają zazwyczaj prawo do co najmniej dwóch godzin premii urlopowej za każde osiem godzin przepracowanych w danym dniu.
Urlop może być przyznany pracownikom zatrudnionym w niepełnym wymiarze godzin w podstawowym rozkładzie czasu pracy. Otrzymują oni również czas wolny w pierwszym tygodniu po urlopie. Jeśli jednak pracujesz w ograniczonym wymiarze godzin, możesz nie mieć prawa do urlopu w tych dniach. W takich przypadkach powinieneś skontaktować się z biurem kadr swojej firmy, by upewnić się, że twoi pracownicy mają wolne. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową Departamentu Obrony.
Aplikacja
Program Zatrudnienia dla Osób Starszych i w Średnim Wieku (EPEM) zachęca pracodawców do angażowania bezrobotnych poszukujących pracy i zapewniania im szkoleń w miejscu pracy. Pracodawca może ubiegać się o zasiłek szkoleniowy dla pracownika, który ma 40 lat lub więcej. Dodatki szkoleniowe są wypłacane z mocą wsteczną po ukończeniu szkolenia. EPEM wyłącza z wynagrodzenia pewne pozycje, w tym wypłatę na koniec roku i premie uznaniowe.
Aby ubiegać się o dodatek szkoleniowy, pracownik musi wypełnić formularz wniosku o dodatek szkoleniowy (On-the-Job Training (OJT) Claim Form) i złożyć go w biurze programu. Pracodawca musi dołączyć listę płac i listę obecności pracownika. Wniosek musi zostać złożony w ciągu jednego miesiąca od zakończenia okresu rozliczeniowego za ostatni miesiąc okresu OJT. Kiedy LD zatwierdzi OJT, pracownik musi rozpocząć szkolenie.
Podobne Tematy:
- Renta z tytułu niezdolności do pracy
- Czy po 5 latach pracy należy się emerytura?
- Umowa zlecenie a emerytura 2022
- Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać zasiłek pielęgnacyjny?